Detail Marketi

Gelin biraz gülelim

'Videolar ve Paylaşım' forumunda Ümit tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Ümit

Ümit DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    ÜMİT
    Otomobil:
    Arabam yok
    Hangi ülkeyi anlatıyor acaba.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akaryakıttaki vergi yükünün son 11 yılda azaldığını belirtti.

TBMM

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'un yazılı soru önergesini yanıtlayan Şimşek, petrol fiyatlarının 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren en yakın erişilebilir dünya serbest piyasa oluşumu dikkate alınarak serbest piyasa koşullarına göre oluştuğuna işaret etti.

Rafineri fiyatlarının endeksle oluşturulması, dağıtıcı ve nakliye paylarının tavanı gibi fiyatların dolaylı ve dolaysız olarak kamu tarafından belirlenmesine ilişkin uygulamaların sona erdirildiğini anımsatan Şimşek, akaryakıt ürünlerinin piyasa koşulları dahilinde oluşan satış fiyatına kamunun müdahalesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

Petrol ürünlerinden Özel Tüketim Vergisi'nin 2002'de alınmaya başlandığını, 2005 yılından itibaren TEFE endeksine göre artırımdan vazgeçildiğini ve ÖTV tutarının Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmeye başlandığını kaydeden Şimşek, "Akaryakıt üzerindeki vergi yükü son 11 yıllık dönemde artmamış, aksine azalmıştır" dedi.

Şimşek, vergi yükünün 100 liralık benzin fiyatında 31 Aralık 2002'de 70,2 lirayken 25 Ocak 2014'te 58,1 liraya, 100 liralık motorin fiyatında 1 Ocak 2005 tarihinde 65,1 lirayken 25 Ocak 2014'te 49,4 liraya düştüğünü belirtti.

Mehmet Şimşek, "Akaryakıt ürünleri üzerindeki vergilerde herhangi bir indirim hükümetimizin gündeminde bulunmamakta olup, ileri ki yıllarda vergi tabanının genişlemesine paralel olarak vergi yükünün nispeten yüksek olduğu akaryakıt sektöründe vergi indirimlerine ilişkin çalışmalar yapılabilecektir" ifadesini kullandı.

Akaryakıttaki vergi yükü azaldı - Anadolu Ajansı

2. mustyaso

mustyaso DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    umut
    Otomobil:
    VW
    Harbiden komikmiş.

3. YEKE

YEKE DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Cem
    Otomobil:
    Superb II
    eğer öyle ise Allah razı olsun. çok düşünceli insan kendileri. bakın bende güldüm. demek ki bundan çıkacak sonuç yabancı para karşısında TL'nin değer kaybetmesi verginin düşmesine sebep oluyor. dua edelim de kıymetlenmesin. mazallah yükselirse vergilerde yükselip faydalı işlerde kullanılır.

4. aslan

aslan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad - Soyad:
    Aslan HENDEN
    Otomobil:
    Mercedes
    KANADA'YA YERLEŞN BİR İZMİRLİNİN GÜNLÜĞÜ

Kanadaya yerleşen bir İzmirlinin günlüğü...
    Sevgili Günlük... 12 Ağustos Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.
    Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
    14 Ekim
    ...Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve
    turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada'yı çok ama çok sevdim.
    11 Kasım
    Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş.
    Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını...
    2 Aralık
    Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile
    kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.
    12 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.
    19 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için
    garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.
    22 Aralık
    Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !
    25 Aralık
    ..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?
    27 Aralık
    Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana.... yağ bari !
    28 Aralık
    Dün gece kar " 83 cm " yağdı, ne 25'i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. Kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. Karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! Ben de gittim kafa attım. Burnu yamuldu ..ospu çocuğunun. Mahkemelik olduk...
    4 Ocak
    Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim, yiyecek filan aldım. Dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. Arabamda 3000 dolarlık hasar var. Bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.
    3 Mayıs
    Arabayı şehirde tamirciye götürdüm. Yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. "Arabayı atın, yenisini alın" dedi tamirci...
    10 Mayıs
    Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. İzmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. ..kerim Kanada'yı da, karı da, geyikleri de....

5. srvtaktrk

srvtaktrk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    servet
    Otomobil:
    VW
    :))))))) vallahi gecenin ikisinde deli gibi güldüm yaa....Beğendin elinize sağlık

6. otofanı

otofanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad - Soyad:
    Baha Çelik
    Otomobil:
    Fiat
    Sümüklü böceklerin dört tane burnu varmış, bu gereksiz bilgi 3 dakikadır beynimde boşu boşuna yer kaplıyor, sizinkinde de kaplasın istedim.:)

Annem sende göz var dedi.. 23 yıl sonra farketmesine çok şaşırdım gerçekten.. :))

saidkerem41 ve Antalyalı07 bunu beğendi.
  7. Antalyalı07

Antalyalı07 Guest

akşam akşam gülmekden garnıma ağrılar girdi :D

DetayMarketim bunu beğendi.
  8. ccibb

ccibb DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    233
    Ad - Soyad:
    ibrahim BIYIK
    Otomobil:
    Volvo
    Çok sesli güldüm:)

9. Antalyalı07

Antalyalı07 Guest

ormana vergi memuru gelmiş ;

Tilki ormanda nefes nefese koşuyormuş. Karşısına çıkan kaplumbağa:

-Tilki kardeş bu ne telaş ?
    Ormana maliyeciler gelmiş demiş tilki.
    Şimdi bir bakarlar bende kürk,
    hanımda kürk,
    çocuklarda kürk...
    Bunu duyan kaplumbağa telaşla yürümeye başlamış.
    Onu gören leylek:
    - Hayırdır kaplumbağa kardeş ne bu acelen ?
    Maliyeciler ormanda demiş kaplumbağa.
    Şimdi görürlerse bende ev,
    hanımda ev,
    çocuklarda ev,
    dünyanın vergisini alırlar.
    Leylek de hemen uçuşa geçmiş. Ağaçların üzerinden maymun seslenmiş:
    - Leylek kardeş ne iş ? Çok telaşlısın.
    Vergi memurları ceza yazıyormuş demiş leylek.
    Bende yazlık,
    hanımda yazlık,
    çocuklarda yazlık.
    yandık valla yandık

Bunu duyan maymun bağırarak ağaçtan ağaca atlamaya başlamış.
    Sonra biran durmuş.
    Ulen demiş ben niye kaçıyorum ki...
    Benim kıçım açık,
    hanımın kıçı açık,
    çocukların ki de açık.....:D

Mentalfeed, İdris, sekoya ve 5 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş