Forumda Yöneticilerin Beğenmediği Mesajları Silmesi Hakkında.

'İstek ve Öneriler' forumunda enzo tarafından 19 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Çok rahatsız olduğum bir durum, hakaret/küfür olmayan, özgür düşüncenin ifade edildiği mesajlar siliniyor benim de başıma geldi başka üyelerin de, silinen mesajlar hakkında mesajı silinen üyeye herhangi bir bildirim dahi yapılmıyor.
    En basitinden dün bir sponsorumuzun açtığı kampanya mesajına gayet düzgün bir üslupla "bu sefer çok faydalı olmamış" yazdım, o sponsordan da gerek n11 mağazası gerek direk kendi dükkanlarıyla 600-700 liralık ürün almış aldırmış biriyim, bundan sonra da alırım fakat benim herhangi bir küfür/hakaret içermeyen eleştiri mesajım neden siliniyor? Burası forum ortamı değil mi, herkes görüşünü saygı çerçevesinde, hakaret etmeden söyleyemeyecek mi? Sizler de mi dikta yönetim uygulamaya başladınız hayırdır?

Umutlu42, dardanel, gkgarage ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. cdogu

cdogu Everyday I'm Detailing Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,702
    Ad - Soyad:
    Cenk Doğu
    Otomobil:
    Citroen
    enzo bunu beğendi.
  3. Ersin C

Ersin C Benz Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    812
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Orada bir mesaj göremiyorum , Benim dışında forumda kimse "kalıcı" olarak mesaj silemez. Silinen bir mesaj göremedim.

Bir kullanıcın bir sponsorun konusuna yazdıgı bir mesaj (küfür , hakaret vs. ) beni ilgilendirmez bile.

4. Tansel Ağa

Tansel Ağa Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Silinse bile "bu mesaj silindi" uyarısı olur, öyle bir uyarı yok konuda.

Tabi Cenk yeğenimin bahsettiği konuysa

5. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Mesajı gönderdikten sonra ekranımda görmesem demezdim, bu konuyu geçtim diğer birçok konuda karşılaşıyorum bu durumla. Mesajı silmek yerine bu mesaj forumun şu şu şu kurallarına uymadığı nedeniyle silinmiştir şeklinde içeriği değiştirilebilir.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Daha önce de silinen mesajlarım oldu, hiç böyle bir uyarıyla karşılaşmadım Tansel abi ;)

Hadi dün attığım mesaj bağlantı probleminden gitmedi, ben yanlış gördüm; daha önce başka üyelerin alıntıladığı mesajım da silindi ya da başka üyelerin attığı mesajlardan daha sonra göremediklerim oldu, neden belirtilmiyor, herhangi bir özel mesaj gelmiyor, bu neden?

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Tansel Ağa

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Siz göremezsiniz, yöneticiler görebilir.
    Ve öyle bir ibare yok konuda.
    Olmayan bir durum üzerinden genele gitmek yanlış.
    Birçok kere karşılaştım derseniz ben de "nerde, ne zaman, hangi konu" derim.

8. cdogu

cdogu Everyday I'm Detailing Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,702
    Ad - Soyad:
    Cenk Doğu
    Otomobil:
    Citroen
    Hocam tabii ki değiştirilebilir ancak,silinen bir mesajınız yok ki?! Yani bizden mesajı silen hiç bir kimse yok,olsa ben orada şak diye görürüm. Kaldı ki kalıcı olarak mesaj silinmesi mümkün değil. Kaldı ki sildiğimiz zaman da kesinlikle bildirimini yaparız,ek olarak mesajın neden silindiği silinen mesajın üstünde direkt görünür. Kısacası,ben sizin internet bağlantınızla,daha da ötesi server ile alakalı bir durumla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

''Dikta'' ithamınızı geri almanızı rica ederim,böyle bir şey kesinlikle yakışık almaz. Mesnetsiz bir iftira olmaktan öteye geçmeyecektir de.

Bu arada ; ''siliniyor benim de başıma geldi başka üyelerin de'' demişsiniz. Kimler bu mesajı silinip,bildirim yapılmayanlar? Rica ediyorum,bilginiz var ise iletirseniz sevinirim.

9. Tansel Ağa

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Hoş bir tutum değil bu açıkcası..

10. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Birincisi "dikta yönetime geçtiniz" demedim, uygulamaya "" başladınız dedim soru cümlesi, birkaç kez bu tip durumlar başıma geldiği için haliyle böyle bir soru işareti oluştu, ithamda bulunsam soru sormazdım, direk diktatörlük yapıyorsunuz derdimi ortada bir iftira yok, yapmadığınızı söylediniz, demek ki o tutumda değilsiniz bu kadar basit.
    İkincisi forumda yöneticiler mesaj siliyor bunu herkes görüyor, bahane söylemenize gerek yok, ben burada forumun mesaj çetelesini tutmuyorum ama birçok normal tartışmada bu problem göze çarpıyor, ben kendi silinen mesajlarımda herhangi bir bildirim almadım daha önce.
    Hoş olmayan bir tutum sergilediğimi düşünmüyorum, gayet medenice soru sordum, forum yöneticileri de böyle bir durum olmadığını belirttiler, ben kendi adıma verilen cevaptan memnun kaldım, bu problemle tekrar karşılaşırsam tekrar iletişime geçerim.
    Burası forum ortamıysa, küfür hakaret olmadığı müddetçe insanlar istediğini yazabilmeli.

hakan4117 bunu beğendi.
  11. Tansel Ağa

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Nereden nereye geldiniz?

Amacınızı anlayamadım ben tam olarak?

Böyle böyle bir durum var dediniz yok dedik kanıt da sunduk, haa tamam ya özür dilerim diyeceğinize, geriye dönük şeylere girdiniz, anlayamadım vallahi

12. Ersin C

Alınan Beğeniler:
    812
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Sizden konu ismi ve linki bekliyorum ?

13. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Amaç, konuyu açtığım yer forum önerileri ve istekleri kısmı, forumda gördüğüm bir durumu bildirdim suç değil sanıyorum

Yok dediniz ben de cevabın yeterli olduğunu ve tekrar karşılaşırsam belirteceğimi yazdım.

Özür dileyecek bir davranışta bulunmadım, özür beklemeniz komik gerçekten, bir sorunla karşılaştığımı söyledim ardından da problemim çözüldü,neyin özürünü bekliyorsunuz?

Konu Cenk'in bahsettiği konu.

hakan4117 bunu beğendi.
  14. Tansel Ağa

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Olmayan birşeyi var gibi gösterdiğiniz için özür bekliyorum ama görüyorum ki beyhude bekliyorum.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2016
  15. Ersin C

Alınan Beğeniler:
    812
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Hocam ayıp değilmi burada yalan konuşuyorsunuz ? Sırf ortalığı karıştırmak için yapıyorsunuz.

Kimsenin bişey sildiği yok yalan yanlış iftiralarla ortalığı karıştırmaya çalışmayın.

16. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Dünkü konuda silinmemiş evet, onu da belirttim farkındaysanız. Fakat başıma 2-3 kez gelen mesaj silinme olayını da söyledim, şu an siz "yalan söylüyorsun" diyerek ayıp ediyorsunuz, yapılmayan ya da başıma gelmemiş bir davranış olsa neden ısrar edeyim?!!! Şu an forumda öneride bulunan bir üyenize açıkça "yalancı" "iftiracı" diyen de sizsiniz, ortalığı karıştırma amacım olsa oraya problem çözüldü yazmam, terbiyenizi takının!!! Cenk'in bahsettiği konuda "silinmediği "konusunda mutabık olduk, ayrıca bana moderatör hareketi göstermenize de gerek yok, ben admin olarak da her türlü hareketi yapıp daha sonra izlerini silebilirim yönetici olsam...

hakan4117 bunu beğendi.
  17. cemdogu

cemdogu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad - Soyad:
    Cem Doğu
    Otomobil:
    Nissan
    Bakınız : Server problemi ya da internet bağlantısında bir sıkıntı olmuş olabilir. Forum HTML5 tabanını kullanıyor ve mesaj yazdığınızda fark edersiniz, sayfa yenilenmeden post kaydediliyor evvvela. Bunu internetiniz yokken de yapabilirsiniz ancak mesajınız foruma kaydedilmez, yani gönderilmez. Siz gönderildi görürsünüz. Bu html5'in yarattığı o efektif havadan kaynaklı.

Bir diğer husus ise, "Bu sürekli oluyor diktatör mü oldunuz?" gibi cümleler bu forumda kullanılacak şeyler değil. Bu insanlara yetkileri neden verilmiş bunu düşünmek gerekiyor. Tartışma ortamı doğuracak mesajlar her forumda evvelden moderatör tarafından silinir. Amacı diktatörlük değil, keyifli ortamı keyifsiz hale getirmeyi engellemek. Bunu farkında olarak, farkında olmayarak yapan birçok üye var bu forumda ve mesajların silinme gerekçeleri paşa paşa her moderatör dökümünde çatır çatır görünüyor.
    Sayfa yöneticisi ya da admini olmak bu kayıtları silmeyi sağlamaz, temizleyemezsiniz. Xenforo'da yetkilere göre, bir mesajı kökünden tamamen silmek sadece Administrator yetkisine ait. Moderatörler ise sadece mesajın görünürlüğünü kaldırır, bu da bildirim havuzuna düşer. Bütün moderasyon ve adminler bu silinen mesajı görür ve gerekirse üyenin uzaklaştırılmasını sağlarlar. Bildirim sistemi moderasyon arasındadır.

Forumda öneride bulunmak.... Evet, eğer deseydiniz ki "Adminler'in ve moderatörlerin mesaj sildiğini düşünüyorum, lütfen bunun sebebini açıklayın. En azından mesajlar silindiğinde üye uyarılsın ya da bildirimde bulunulsun, neden silindiğini bilelim" , o zaman derdim ki siz öneride bulunuyorsunuz. Sizin yaptığınız düpedüz ortalık karıştırmak. Kalkıp doğrudan "Mesaj siliyonuz siz hayırdır yav??" derseniz bu işte bir yanlışlık var. Bence tepkilerimizi gözden geçirelim, yazdıklarımızı tekrar okuyalım ve öyle konuşalım. Çünkü bilmem farkında mısınız, bu mesajlar silinmiyor ve tüm üyeler görebiliyor, yoruma tamamen açık. Ben de yorumumu bildirdim :)

edincol ve Tansel Ağa bunu beğendi.
  18. Ersin C

Alınan Beğeniler:
    812
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Tamam diğer konularında ismini verin bakayım kim silmiş.

Kayıtlar tek tek silinmez sildimi hepsi silinir. Ben neden kontrol mekanizmamı sileyim ?

19. enzo

enzo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    399
    Ad - Soyad:
    Enes Ç.
    Otomobil:
    Citroen
    Cem, o konuda problem olmadığını söyledim, ısrarla hala aynı konuyu söylüyorsun, 94ten beri bilgisayar kullanıyorum, yazılımcıyım, neyin ne olduğunu biliyorum ;) soru sormak başka,öylesiniz demek başka, orada onu yazmam, böyle birşey var siz bari yapmayın sitemi! Ayrıca "mesaj siliyonuz hayırdır yav" gibi ciddiyetsiz bir üslup kullanmadım!
    Ersin , 3-4 ay önce başıma geldi , geçtiğimiz aylarda da oldu, dün akşam da aynı durum olduğunu düşünmem üzerine yazdım, hariçten gazel okumuyorum.

Kaldı ki kimse kimseyi kandırmasın bu tip olaylardan üyeliklerini bırakıp giden birçok örnek var.
    Siz moderatörseniz eleştiri kaldıracaksınız, forumu modlar oluşturmuyor, üyeler oluştıruyor. Ben bir tane hakaret ettim mi, sen gelip direk yalancı iftiracı yazdın.

Eleştiri kaldıramayacaksanız oraya o bölümü kurmayın. Bu hareketler çok üye kaybettirir size.

big.block.14 ve hakan4117 bunu beğendi.
  20. Tansel Ağa

Alınan Beğeniler:
    1,111
    Ad - Soyad:
    Ahmet
    Otomobil:
    VW
    Kaçan giden üyelere filan da geldiniz maşallah dolu dizgin gidiyorsunuz :D

Bu Sayfayı Paylaş