Detail Marketi

Foam Lance Için Bu Ürün Nasıldır?

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda hsngencer tarafından 2 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

1. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    üstatlar foam lance icin şampuan arayışı içindeyim.daha önce valet pro ph naturel kullandım .3 4 yıl kullandım ve bitti. ürün ne iyi ne de kötü.öyle aman aman bi espirisi yok..kiri sökmede öyle güclü bir ozelligi yoktu valet pro ph naturel in.

öneriniz varmıdır başka bir ürün için.. ya valet pro combo 2 yi denemek istiyorum yada boyassi.com bana altta linkini verdiğim ürünü tavsiye etti. yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.boyassi.com/urun/fra-ber-s2-foamy-enzimli-notr-kopuklu-sampuan-1lt_3107.aspx?CatId=269

not: foam lance tavsiye konusuda yazdım ama kimse bi öneride bulunmadı.bende yeni bir konu actım.

2. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
  3. mfurkan0

mfurkan0 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad - Soyad:
    Furkan Karaman
    Otomobil:
    Toyota
  4. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    karcher k5 full control ve foam lance ile.pahalı gibi gozukuyor ama urunleri tek tek aldıgımda 100 tl daha fazla tutuyor.kovam yoktu iyi bir kovam olmuş oldu.şampuanlarda nasıl olsa kullanılıyor.

5. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    366
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
  6. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    yani kötü bir ürünmü? günlerce ürün tavsiyesi istedik kimse cevap vermedi.ürünü aldıkdan sonra kötüleyenler cıkıyor ortaya.:)

7. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    hocam yanlış anlamayın ama sizin bu yorumunuzdan sonra kafamda soru işareti oluştu ve hemen kimyasalaadamlar site sahibini aradım.bilgi almak icin.isim vermeden yorumlarda boyle boyle diyenler oldu dedim.dogrumudur değilmidir diye sordum.oncelikle firma sahibi deliye döndü cok kızdı.elinde bir tane kanıtı varmı bir tane örnek göstericek bir belgesi varmı diye sordu? ve koskoca ingiliz firması elinde bircok belgeli ph değerlerinin araca zarar vermiycek düzeyde oldugunu kanitliycak belgeler söyledi.cok acık ve net konuşan birisi idi.kötü olsa hem kendim kullanmam aracıma hemde satmam dedi.

hatta bu site uyeleri icinde baya bir veryansın etti ve ordan bilgi almayın yalan beyanlarda bulunuyorlar dedi.

combo 2 yi bu sitede 3 4 yıl once bircok kişi kullandı ve 1 tane bile bende şikayet eden veya zararını goren 1 kişi bile gormedim. yorumunuz gercekten banada cok sacma geldi.yıkamacı köpüklerden farkı yok demişsiniz 200 tl ürünü hangi sıradan oto yıkamacı kullanıyor bende merak ettim.

8. Jinrohs

Jinrohs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    203
    Ad - Soyad:
    Guven sanli
    Otomobil:
    Renault
    Valet pro ph neutral tekbasina kir cikarmada zor laniyo ona ila extra bir sampuan koyarak kulancan combo 2 de ph si 12-13 arasidir guclu bir sampuandir wax gibi korumalari cikarir ha oto yikamacilar kulaniyomu orasini bilmem ama arabaya bir zarari yokdur ona gore seyreltirsiniz kulanirsiniz agir kirlenmede kulanirim hafif kirletde ph neutral kulanirim
    Kotu bir urun degil gonul rahatliga kulan valet pro Saglam bir marka

9. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    290
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    O sahip kimse bir dursun.... Kimse ürüne kötü demiyor. Wax çıkarıyor diyor. İspat mı istemiş. İşte ispat...

Siteden alıntı: "...This product was designed to remove wax layers to aid in full detailing work, so whilst it’s not regarded as wax safe it has great cleaning power with a dilution rate of up to 1:15."

Aha bu da sayfa: https://www.valetpro.global/Pre-Washes-and-Snow-Foams/Snow-Foams/40-/Snow-Foam-Combo-2

Bu da güvenlik belgesinden: ".. Skin corrosion/irritation : Causes severe skin burns and eye damage. pH: 12 - 13 Serious eye damage/irritation : Causes serious eye damage. pH: 12 - 13"

Aha onun da linki: https://www.valetpro.global/ewcommon/tools/download.ashx?docId=768

@hsngencer

Jinrohs bunu beğendi.
  10. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    hocam dediklerinize tamamen katılıyorum. valet pro neutral kullandım tek başına.ne yazıkki tek başına güclü bir sampuan degil kesinlikle snow foam dan sonra elle yıkama isteyen bir şampuan.ancak combo 2 de araba yıkamacılarda kullanılan prillerle combo 2 kıyaslayınca bilgi almak icin kimyasaladamlar i aradım.ürün hakkında bilgi almak icin.zaten siparişimde yoldaydi.adam combo 2 icin bu kadar agır kotu yorum gorunce cıldırdı resmen.aynen sizin dediginiz gibi ph degerli bir sampuan ancak araca zarar vericek bir sampuan degildir.dünyada bu sampuan yuzunden tek bir şikayet yoktur degerleri tesleri yapılmıştır dedi.valet pro zaten bir ingiliz malı.zarar vericek bir ürün olsa tüm dünyada bu denli bir satışa ulaşamazdı.

ben zaten once snow foam şampuan sonra mequers sari şamfuan ve sonax mavi hizli cila seklinde kullanıyorum.benim icin her yıkamada cilayi alması onemli degil her seferinde bu uygulamayi uyguluyorum.ancak combo 2 icin sampuan dan ote wax cıkartıcı oto yıkamacılardaki uyduruk sampuanlarla bir tutulması biraz agır olmuş gibi yukardaki arkadaşın yorumuna bakarsak.ben valet pro ph neu da kullandım bende onu sevmedim.varlıgı yoklugu bir degil.daha etkili bişey arayınca kir sokmede forumda herkesin onerisi combo 2 oluyor.

11. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    wax cila cıkartıgını satıcı yetkili firmada soyluyor zaten.sadece araca bir zarari yok ve oto yıkamacılardaki urunlerle bir tutulamiycak bir ürün diyor.bu ürün sizce arac oto yıkamacılarda kullanılan 5 10 tl verip yıkanan şampuanlarla bir mi ?

12. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    290
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Oto yıkamacılarda kullanılan ürünler bunlardan biri olabilir. Oto yıkamacı diye gömmenin bir anlamı manası yok. Kaç kişi 1:1000 sulandırılan şampuanları alıp kullanır? 200-300 TL alıyorsunuz 2 ton suya koyuyorsunuz. O kadar köpüğü ancak OTO YIKAMACILAR bitirir. Çok güzel köpüğü olan yıkamacılar var. Araç başı maliyeti 1 tl bile olmuyor. Öyle butik seramik ürünü değil neticede.

Kısacası ürün cila sökme amaçlı ön yıkamada kullanılan bir şampuan. Aracınızı 3-6-12 ayda bir yıkar, demir tozu söker, killer, pastasını çeker, üzerine wax, sealant, seramik yapar geçersiniz.

Yılda 3 kereden fazla kullanmayacağınız bir ürün ve siz ne kadar aldınız?

Şimdi satıcı neden agresif anladınız mı?

Bundle size bize değil. OTO YIKAMACIYA.

13. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. yılda 3 kez kullanmak icin sampaun mı alinir? bu urun cila cıkartır ancak her yıkadıkdan sonra cilanizi yine surerseniz bişey olmaz. combo 2 yi bu forumda kac kişi kullandı haberiniz varmı? her hafta araba yıkayan insanlar hatta hergün yıkayan insanlar vardi bu forumda.

yılda 3 kez kullanmak icin alınan sampuanı ayda bir kez kullanınca ne oluyor? araba eriyormu? kullanırsın sonra cilalı sampuan ile cift kova yaparsın .sonrada hızlı cilanı atar gecersin. 5lt sampuanı yılda 3 kez kullanıcaksak omurluk sampuan aldık ozaman.

14. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    290
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Takdir sizin. İsterseniz her gün yıkayın, sıfırdan cilalayın.. Kışın kar altındayken bile....

Bu forum deli gibi PW de kullanıyor. Her önüne gelen de 5lt almıyor.

15. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    neyse benim yazmama gerek yok.combo 2 sahipleri zaten yılda 3 kez kullanılmalı dediginiz yazıyı gorunce gerekli cevapı verirler.hala soruma cevap alamadım.her ay kullanınca arabaya ne oluyor? veya combo 2 kullanıpda aracı zarara ugrayan deforme olan bir kişi gordunuzmu?

Son düzenleme: 4 Temmuz 2019
  16. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    290
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Hayır olmuyor.

Şimdi siz benim soruma cevap verin.

BEN NEREDE ÖYLE BİR İDDİADA BULUNDUM???

Her ay aracınıza seramik yapar mısınız? Yapmamanız ürünü gereksiz de kılmaz kötü de yapmaz.
    Ayda 10 araca seramik de yapabilirsiniz. İkisi farklı şeylerdir ve farklı seviyelerde ürün alırsınız.
    Sürekli yıkadığınız ve görece temiz olan araç için Combo 2 ne derece gereklidir bir düşünün.

Bugün herkes devir ekonomi devri diyerek 30 TL ye çin seramiği alıyor. Fusso Coat atıp 12 ay dayanmasını bekliyor. Bilemedin 6 ay olsun. Sen diyorsun her yıkamada Combo 2.... Kolay gelsin diyorum ben de sana. Neden zoruna gidiyor onu da anlamadım.

17. hsngencer

hsngencer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    VW
    hocam ,guzel kardeşim biz senle anlaşamadık bir türlü.:) aracımda nano yok,seramik yok,ozel japon cilaları yok. onları hak edicek bir arac da degil zaten.allahın vw caddy si.:) ben her ay bahceli evimizin avlusunda ayda 1 kez aracımı 1 2 saatlik bir yıkama yapıyorum. aşırı derecede kuş pisligi ve toz oluyor.
    once aracımı foam lance ile yıkıyorum.bunu once valet pro ph naturel ile yapiyordum ama urun ne iyi ne kotuydu.vasatın ustuydu performansı.
    daha sonra tek kova yontemiyle mequers sarı sampuanla yıkıyorum.sampuanda mumlu cila var oncelikle birinci cilayi burda yiyor.
    daha sonra kuruladıkdan sonra sonax in mavi sivili hizli cila ile yogun şekilde kullanarak cila atiyorum.
    bu işlemi her ay yapiyorum.

şimdi ben combo 2 kullansam 1 ayda zaten ne hızlı ciladan eser kaliyor nede mequers in cilasından.yıkanınca var olanda gidecek zaten.daha sonra ki yıkama işlemlerinde yine cila işlemleri yapiliyor zaten.durum budur.

sizin sözlerinizde takıldıgım 3 nokta var.

1. ylda 3 kez kullanılmadı dediniz.ben her ay kullancam.
    2.bu sampuan oto yıkamacılarla aynı kalitededir dediniz valet pro satan 2 3 firmayla daha gorustum bu yarım saat icerisinde ürünleri onlardan almamama rağmen cok ilgilendiler ve kesinlikle kabul etmediler.hatta kim diyor onu filan dediler.neyse o ayr bi konu.
    3. de neden 5 lt aldiniz diye sordunuz? cevabı 5lt sine 159 tl verdigim urune 1 lt alsaydım litresine 80 tl oduycektim.80 x5 =400 tl yapiyor.neden 5 lt almiyim.mantıklı olan hangisidir.

söylediklerinizde ben mantık ariyorum ama bulamıyorum bir türlü.

ayrıca dip not: seramik ülkemize gireli 4 5 yıl oldu ve etkisi zaten yeni yeni belli oldu.sizin o çin seramikleri kuallananların cogunda boya catlamaları başlamaya başladı.kalitesiz ürün kullananlarda.bedava verseler kullanmam seramiği.hatta en iyisinide sürmem.cunku cıkalı 4 5 yıl olmasına ragmen ilerde ne olucagını kimse bilmiyor.ve kotu veya kalitesiz uygulanınca sonuclarda kotu cıkmaya başladı bile.

18. alicankaradag

alicankaradag DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Alican Karadağ
    Otomobil:
    VW
    Hocam normal bir snow foam şampuana, biraz apc katınca combo ile aynı işi yapıyor bilgin olsun. Ben green star ı heryere sürüyorum sıkıyorum, yakında sulandırıp banyo yapmaya başlayacam :laughing:

forzaGilles bunu beğendi.
  19. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    366
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
    Köstik ne demek bilirmisiniz..? İsterseniz önce köstik ne demek biraz araştırın.,

Ayrıca Ph skalasında en yüksek değer 14 olduğunu biliyoruz., ve bu üründe ph13

Ürünü daha önce tecrübe ettiniz mi..? Bu ürün kışın yoğun kir tabakasını sökmede veya wax-cila gibi boya korumayı sökmek için kullanılan bir ürün.,

Siz seramik kaplamayı neden yaptırdınız..? Arabanın boyasını korumak, geç kirmenlenmesini sağlamak, aracı yıkayınca kirlerin daha kolay temizlenmesini sağlamak için yaptırmadız mı..?

Kimse size bu ürün hakkında arabanıza zarar verir diyee bişey demedi., Ancak burda yorum yapan herkes size diyor ki; bu ürün seramik yapılan araçta kullanımına UYGUN DEĞİLDİR diyor., Seramik kaplama yaptırmanın amacı boyayı korumak anlamına geliyorsa,, Combo2’nin de amacı boya üzerindeki wax-cila tabakasını sökmektir..!

Siz seramik kaplamanın ömrünü uzatmak mı istiyorsunuz yoksa bir an önce korumanın etkisini azaltmak mı istiyorsunuz..? Mantıken daha uzun süre boyayı dış etmenlerden korumasını istediğinize göre.., bu ürün sizin ilacınız değildir diyoruz., ama siz bunu anlamak istemezseniz bizim malesef yapabileceğimiz bişey yok..

Forumda detay işini profesyonel anlamda yapan pek çok insan var., kime sorarsanız sorun kimse size seramik kaplı araca Combo2 kullanılmasını tavsiye etmeyecektir..

Bahsini ettiğiniz yalan söyleme olayına gelicek olursam., siz olayı karışı tarafa izah etmekte zorlanıp, kendinizi ifade edemediğiniz için karşı tarafta haklı olarak sinirlenmiş., önce yazılanları iyi okuyup., sonrasında satıcıya bunu düzgünce ifade edebilseydiniz bunlar yaşanmamış olurdu.. ürünü satan Ahmet abiyi tanırım., şayet siz okuduğunuzu anlayıp ahmet abiye bunu izah edebilseydiniz bunlar yaşanmamış olacaktı...

Son düzenleme: 5 Temmuz 2019
    alicankaradag bunu beğendi.
  20. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Bence yanlış anlaşılan şey kimse ürüne kötü demiyor zaten. Wax sökmek için alıyorsan güzel ürün. Uygulama öncesi veyahut araçta koruma yok ve ağır derecede kirli ise kullanılması mantıklı. Ancak anlaşamadığınız veyahut idrak edilemeyen nokta şu zemindeki koruyucu ürünü ve trafik filmini sökmek için kullanılan bir ürünün binek aracınızda sürekli uygulayıp önceki yapılan koruma uygulamasını sökmenin anlamsız olduğu. Bu konuda sadece hızlı cila kullanıyorsanız ve aylık periyotlarda yıkıyorsanız zaten hızlı cilanız son demlerini yaşıyordur diye tahmin ediyorum onun için tazelemeye zemin hazırlamak için güzel. Ürün plastiklere ve kromlara zarar verir mi bilemem onu bilecek bilgiye sahip değilim. Anlatılmak istenen şu sürekli kullanımda aracınızdaki korumayı söker. Ürünün amacı da o zaten. Siz her yıkamada korumayı söküp tazeleyeceğim derseniz eyvallah. Ancak bu yıkama periyotunda aracınıza uzun süreli koruma yapmamanız gerekir. Genelde kısa süreli çözümler daha az koruma sağlıyor. Her ürünün artı eksi yanları var. PW'yi neden kullanıyorsunuz kısa süreli koruma ve kullanım kolaylığı. Fussoyu neden uyguluyoruz uzun dönem koruma ama güzel zemin hazırlandıktan sonra bir kaç saat uygulama ile. Eğer ürünün herhangi bir aksama zararı yok ise periyodik olarak yıkamalarınızda kullanıp hızlı cilayı tazelemenizde bir problem yok. 5L de bereketli ve ucuz olarak yeterli gelir.

Diğer oto yıkamacı malzemesi konusu ise herkes sizin gibi kullanmıyor bir çok kişinin arabasında orta uzun süreli koruma var. Bundan dolayı korumaya zarar vermeyen ürünler kullanılıyor. Butik detay merkezleri 5L olarak edinip ön hazırlık için kullanıyordur. Oto yıkamalarda kiri çözüp işlerini kolaylaştırdığı için kullanıyor. Sadece yılda belli uygulama dönemlerinden önce kullanıldığı zaman 5L'nin fazla olduğu konusunda kimsenin şüphesi yoktur herhalde. Bahsedilen hem korumaya zarar verip hem de kiri çözebilen bir ürün olmasından mütevellit oto yıkama köpükleri ile benzeşmesi denebilir. Yoksa kimsenin VP ile adı duyulmamış bulaşık deterjanı gibi ürünlerle benzetme gibi bir amacı olduğunu düşünmüyorum.

Belirtmek isterim ki bende daha avantajlı olduğu için VP ANSF'yi 5L olarak temin ettim. Ben sürekli kullanıyorum. Araçta da sürekli bir koruma oluyor. Ondan dolayı tercih ettim.

Bu Sayfayı Paylaş