Detail Marketi

Far Camı Değiştirme - Far Karartma - Sinyali Turuncu Yapma

'Üye Atölyesi' forumunda Toprak38 tarafından 30 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Toprak38

Toprak38 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    Ahmet Toprak
    Otomobil:
    Skoda
    Merhabalar, buradaki ilk konumu açmak bugüne kısmetmiş :D 1,5 yıldır sahibi olduğum 93 model bir favoritim var boş vakitlerde ufak tefek işlerini kendim yapmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince iç temizliğini falan yaptım ama onların pek görüntüsü yok elimde. Bugün bu forumda da olan bir favorit konusundan (http://www.detailturkey.net/konu/93-skoda-favorit-135-l.25461/) gördüğüm far karartma işlemini yaptım.

Benim farlarım birbirinden sanırım farklı dönemlerde üretildiği için birinin sinyali şeffaf birinin turuncuydu çocuklar için kırtasiyelerde satılan cam boyası ile onu eşitleyerek işe başladım, sonrasında standart boya işlemleri (malesef bu konuda tecrübeliyim, arabamın bi kısmını kendim boyamak zorunda kalmıştım, bi parçası videonun olduğu kanalda mevcuttu) olan maskeleme, zımpara, temizleme, kat kat boyama ve sonrasında boya yeterince kuruduktan sonra farı silikonla topladım. Görselleri ve amatörce çektiğim videoyu aşağıya bırakıyorum.

lrfan, kapetan, saidkerem41 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. saidkerem41

saidkerem41 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,369
    Ad - Soyad:
    Said Kerem Küçük
    Otomobil:
    Arabam yok
    Hocam uygulama çok güzel olmuş, ellerinize sağlık :)

Toprak38 bunu beğendi.
  3. Toprak38

Toprak38 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    Ahmet Toprak
    Otomobil:
    Skoda

Bir de şöyle bir şey yaptım, ayrı konu açmak istemedim ikisi de far-stop ile ilgili diye. Bu buharlı yaptıkları işlemi o kimyasaldan ve buhar aletinden almadan yapmanın ucuz bi yolunu denedim, denerken video çektim yapmak isteyenlere fikir olması için

mdindas bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş