Detail Marketi

Elon Musk Tesla’nın 7 Günde 7000 Araç Başarısını Gururla Duyurdu!

'Otomotiv Dünyası' forumunda otofanı tarafından 2 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. otofanı

otofanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad - Soyad:
    Baha Çelik
    Otomobil:
    Fiat
    Üretim hedeflerini tutturamaması yüzünden yatırımcıların ve analistlerin tepkisini çeken Elon Musk, sonunda başardı. Detaylar haberimizde;

2018’in ilk çeyreğinde açıkladığı 710 milyon dolarlık rekor zararla gündeme oturan Tesla; son dönemlerde hemen hepsi olumsuz olan haberlerle gündeme geldi. Tesla’nın haftada 5000 adet Model 3 üretme hedefinin yerine getirilememesi, şirket hisselerinin gerilemesine hatta dolaylı olarak Elon Musk’ın görevden alınması gerektiği şeklindeki yorumlara yol açmıştı.

Bu noktada; Elon Musk’ın dün Twitter hesabından “7 günde 7000 araç”duyurusu, ünlü girişimcinin geç de olsa sözünde durduğunu gösterdi. Ayrıca Musk’ın çalışanlarına gönderdiği maildeki sevinci de gözlerden kaçmadı.

Elon Musk Goldman Sachs’a verdiği cevapta; Tesla’nın ikinci çeyrekte 500 adet üretim hedefini tutturacağını söylemesi hisseleri yeniden yükseltmişti.

https://twitter.com/elonmusk/status/1013519243030253570

Neticede; zor da olsa Elon Musk 5000 Model 3 üretim hedefini tutturdu hatta 2000 adet Model S ve Model X üretimi ile birlikte bu sayı 7000 araç olarak kaydedildi. Elon Musk’ın 5000 Model 3 üretim hedefini ikinci çeyreğin son haftasında gerçekleştirmesi ise olayı daha da dikkat çekici hale getirdi.

Kaynakların verdiği bilgilere göre 5 bininci Model 3’ün son kontrolleri California fabrikasında tamamlandı ve araç saat 5’te gitmeye hazırdı.

Sonunda üretim hedefini tutturan Elon Musk, bu başarının sevinciyle Pazar günü çalışanlarına mail gönderdi.

“Yaptık! Muhteşem bir ekip tarafından yapılan inanılmaz bir iş. Sizinle çalışmaktan daha fazla gurur duymazdım, bu bir onurdur” sözlerini kullanan Musk, özveri ve yaratıcılık düzeyinin akıllara durgunluk verdiğini dile getirdi. İlaveten; imkansız olduğu düşünülen şeyi gerçekleştirmek için ya bir yol bulduklarını ya da bunu irade ve yaratıcılıkla başardıklarını belirtti.

Musk; çadırlarda kalmalarının, tüm üretim hatlarını büyük kargo uçaklarında dünyaya taşımanın ya da benzeri çabaların işe yaradığını söyledi.

Yalnızca 5000 Model 3 üretmediklerini S ve X modelleri ile toplamda 7000 araç barajına ulaştıklarını vurgulayan ünlü kişilik, önümüzdeki ay için haftada 6000 Model 3 üretim hedeflerinin olduğunu kaydetti.

“Sanırım şu anda gerçek bir araba şirketi olduk” diyen Musk, çalışanlarına gösterdikleri çaba ve özveriden dolayı teşekkür etti. Tabii, pek çok uzman asıl meselenin bu başarının devam ettirilip ettirilmeyeceği olduğunu bildirdi.

Haberin Kaynağı: https://paratic.com

Hacivat bunu beğendi.
  2. melih4141

melih4141 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad - Soyad:
    melih bagdacicek
    Otomobil:
    Renault
    çok değişik bi kardeş zehir gibi beyin var.

3. çağrıçetin

çağrıçetin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad - Soyad:
    Çağrı Çetin
    Otomobil:
    VW
    Hayranım bu adama ve projelerine.

Bu Sayfayı Paylaş