Detail Marketi

Elle Çizik Giderme Tavsiye

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda tgykya tarafından 12 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    465
    Ad - Soyad:
    Tugay Kaya
    Otomobil:
    Hyundai
    Merhaba arkadaşlar elimde makinem olmadığı için ve aracımda öyle çok derin çizikler olmadığı için el pedi aldım hafta sonu el ile pasta cila yapmayı düşünüyorum bu ürünleri alacağım tavsiye edermisiniz ?

Farecla G3 Wax( cila)
    Farecla G3 Sıvı Pasta

Bu markanın birde universal diye pastası varmış o nasıldır bilen varmı ?

2. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    153
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    Verniği ısıtmadan çizik alamazsınız. Sadece g3 wax ile güzel bir parlaklık elde edebilirsiniz. Kolay gelsin.

3. tgykya

tgykya DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    465
    Ad - Soyad:
    Tugay Kaya
    Otomobil:
    Hyundai
    Polisaj makinesi de bulabilirim duruma göre g3 pasta yeterli bir pasta olur bu iş için dimi derin çiziklerim yok öyle

4. tgykya

tgykya DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    465
    Ad - Soyad:
    Tugay Kaya
    Otomobil:
    Hyundai
    Matkap apilatörü aldım şarjlı matkap ilede yapabilirim açıkcası polisaj makinesi ile yapmaya cesaret edemiyorum boyayı yakmaktan korkuyorum . şarjlı matkap ucuna takılan ile yakmak mümkün olmaz dimi

5. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    153
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    G3 ün aslı sıvı zımparadır. Bol sulu ve maximum 4000 devirde çalışarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Çalışırken zemin sıcaklığını kısa aralıklarla kontrol ederseniz verniği açma gibi bi durumla karşılaşmassınız.

carking58 bunu beğendi.
  6. carking58

carking58 Öğrenci Detailer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,568
    Ad - Soyad:
    Okan YILMAZ
    Otomobil:
    VW
    Boyayı yakmaktan çekinirken şarjlı matkap kullanmak daha büyük bi riske sebep olacaktır. Zira:

1- Şarjlı matkaplar genelde yüksek devirlerde çalışmakta, özellikle köşe bölgelerde bu yüksek devir büyük risk.
    2- Şarjlı matkapların bir çoğunda devir sabitleme şansınız yok, sürekli tetik basılı tutarak sabit devirde işlem yapmanız ise çok zor.
    3- Son olarak şarjlı matkap ergonomisi gereği sekmeye, sıçramaya çok daha müsait. Böyle bir durumda kaportanızın başına gelebilecekleri tahin sahi etmek istemem.

Bu sebeplerle ben far, dikiz aynası vb. lokal alanlar hariç şarjlı matkap ile tüm arabaya polisaj girişimine pek sıcak bakmıyorum. Bunun yerine ya polisaj makinesi temin etmenizi yada şimdilik boyanızı koruyucu işlemlere devam ederek doğru zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

7. Anıl Akca

Anıl Akca DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    139
    Ad - Soyad:
    Anıl Akca
    Otomobil:
    Toyota
    guzelce demir tozu temizligi kil temizligi yapilarak el pedi ile menzarna 3in1 kullanilabilir aslinda n11 de 65 tl

Bu Sayfayı Paylaş