Detail Marketi

Direksiyon Kalıcı Matlaştırma

'İç Temizlik/Koruma' forumunda oeryilmaz tarafından 22 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. oeryilmaz

oeryilmaz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Oğuzhan ERYILMAZ
    Otomobil:
    Seat
    Herkese merhabalar

Direksiyonumu temizledim mat görünümü aldım yalnız koruma yapmak istiyorum hemen eski halini almasın diye bu sebeple önce gyeon leather coat q2 aldım uyguladım sanki direksiyon hiç temizlenmemiş gibi yine parladı beğenmedim daha sonra colourlock deri kalkanı aldım onu uyguladım oda parlak bi görünüm verdi. Şuan elimde 2 tane ürün var bu ürünleri ben mi yanlış kullanıyorum başka kullanan var mı bu ürünleri? Yardımcı olur musunuz?

2. YunusEmre42

YunusEmre42 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    196
    Ad - Soyad:
    YUNUS EMRE ANDAÇ
    Otomobil:
    Opel
    Bende gyeon leather coat uyguladıktan kısa bir süre sonra eski parlak halini alıyor.Muhtemelen temizlik aşamasını doğru yapamıyoruz.Deri fırçam yok bez yardımı ile auto finessenin deri temizleyicisi ile temizleyip başka bir bez yardımı ile gyeon leather coat uyguluyorum.Kürleşme içinde genelde 5-6 saat ellemem direksiyona, ama sizinle aynı dertten muzdaribim

3. gokhanslv

gokhanslv DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    203
    Ad - Soyad:
    Gökhan Selvi
    Otomobil:
    Seat
    Araç nedir ve direksiyon gerçek deri mi suni deri mi? Boya var mı yok mu? Araç kaç yaşında? Bunların hepsi etkiler durumu. Öncelikle çok iyi temizlik yapmanız ve nemli bezle sürekli tek yönlü kiri yağı direksiyondan uzaklaştırmanız gerekir. Daha sonra kendi halinde güneş almayan bir yerde kurumaya bırakmanız ve deri koruyucuyu yedirerek masaj yaparak iki kat halinde sürmelisiniz. Ancak yine önemli olan suni deri ise ona uygun ekipman ve malzeme kullanmalısınız. Bir de deri aşınması vardır bu da yaş ile alakalıdır ki bunu profesyonel bir el halledebilir ancak. Selamlar.

4. KhaN

KhaN DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    464
    Ad - Soyad:
    Hakan
    Otomobil:
    Audi
    parlıyorsa iyi temizlenmiyordur. Colourlock güçlü deri temizleyici ile iyice temizledikten sonra yine colourlock spirit ürünü ile iyice sildikten sonra deri kalkanını uygularsanız matlık kazanır.

5. Vintage Detailing

Vintage Detailing Exclusive Detailing Company DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    631
    Ad - Soyad:
    Göker Derya
    Otomobil:
    Subaru
    Konu deri olunca yazmak istedim. Derinin boya katının en üstünde mat üst kaplama bulunur, yani bir nevi vernik diyelim. Uygulamış olduğunuz ürünler bu tabakanın gözeneklerine dolarak kirlenmeyi ve aşınmayı geciktirici yüksek direnç yaratır ve matlığı bozmaz. Sizin durumunuzda üst kaplama artık ömrünü tamamlamaya başladığı için uygulanan koruyucu ürünler yerleşecek yer bulamaz ve parlama yaratır. Sağlıklı derideki kadar olmasa da yine koruma görevini yerine getirirler ancak daha zayıf ve kısa süreli olarak. Daha fazla temizlik yapılırsa deri boş yere yıpranacaktır. Profesyonel onarım veya Colourlock taze deri boyası ile onarım yapılabilir.

Longplay ve YunusEmre42 bunu beğendi.
  6. oeryilmaz

oeryilmaz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Oğuzhan ERYILMAZ
    Otomobil:
    Seat
    Aracım 2 yaşında Seat Leon FR

7. oeryilmaz

oeryilmaz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Oğuzhan ERYILMAZ
    Otomobil:
    Seat
    Colourlock kalkanı uygulama şekli nasıldır peki ? Bende emilim yapıyor deri sadece sürme izleri kalıyor direksiyonda çizgi olarak.

8. YunusEmre42

YunusEmre42 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    196
    Ad - Soyad:
    YUNUS EMRE ANDAÇ
    Otomobil:
    Opel
    Göker abi Sizin tecrübeniz bu konuda oldukça fazla.Dediğiniz gibi koruyucu ürünümüz direksiyon derisinde tutunamıyor muhtemelen.

9. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Geçenlerde birisi deride aynı problemi yaşayıp Colourlock'a sormuştu, tam kurumadan uygulamış olabilirsiniz demişti yanlış hatırlamıyorsam.

10. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    606
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Şimdiye kadar gyeon leather coat, chemical guys (ismini hatırlamıyorum), colourlock deri koruyucu ve kalkani kullandım ve tümünde de istediğim matliga ulaşamadım. Temizliğimi gyeon ve chemicalguys deri temizleyiciler ile yapıyorum acaba colourlock deri fırçası ile mi temizlememiz gerek? Direksiyon derisini çizer diye korkup kullanmiyordum

11. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Çok emin değilim ama Colourlock, fırçayı direksiyonda önermiyordu diye aklımda kalmış, tekrar edeyim emin değilim.

cerrah bunu beğendi.
  12. oeryilmaz

oeryilmaz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Oğuzhan ERYILMAZ
    Otomobil:
    Seat
    Colourlock deri kalkanının sürüp kuruduktan sonra kalan kalıntılarını nemli bezle mi siliyoruz? Onu biliyor musunuz? Kuru bez almıyor çünkü bu kalıntıları? Bir bilgisi olan var mı?

13. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Hiç uygulamadım, @Vintage Detailing bilir.

14. KhaN

KhaN DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    464
    Ad - Soyad:
    Hakan
    Otomobil:
    Audi
    colourlock fırçası deri koltuklarda çok iyi iş çıkarıyor ancak direksiyonda fırça kullanmayın.
    Ben 2 yıllıl aracımda bu hataya düşüp fırçaladım ve derisine zarar veri maalesef. Direksiyondaki deri çok hassas

cerrah bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş