Detail Marketi

Detayli Yikama Self Servis Mekan Oneri

'Anketler' forumunda jamesdaugles tarafından 3 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

Tags:
?

Ucret

1. 10 lira alti

25.5%
  2. 10-15

25.5%
  3. Abonelik fiyati

19.1%
  4. Yikama kopuk makineleri vs 2 lira

25.5%
  5. İs yapmaz

12.8%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. jamesdaugles

jamesdaugles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    83
    Ad - Soyad:
    Kenan Kalav
    Otomobil:
    Audi
    Merhaba
    İstanbulluyum, anadolu yakasinda detay yapabilecegim bir mekan bulamiyorum.
    Sizce self servis detay mekani acilsa ucret ne olmali.
    Mekan kira vs kendini dondurmesi icin neler yapmak gerek.
    İs degistirirsem ilk isim boyle bir yer acmak.

2. Cenk A

Cenk A DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad - Soyad:
    Cenk Açıkgöz
    Otomobil:
    VW
    Şöyle ki detay merakı olan, uğraşan, hastası olan herkesin aklından geçen bir projedir. Yeri olmayıp sağda solda detay yapma çabası gösteren hiç bir detaycı yoktur ki bu tarz bir işletme düşünmemiş olsun (bence). Bir zamanlar bende böyle bir proje hayal ettim. Kar-zarar, maliyet vb. tarzı konuları bile kağıt üzerinde hesapladım. Hatta mekanı bile çizdim. Fakat tam ortak bir noktada yapılmalı ki insanlar haftalık-günlük yıkamalarına bile gelebilmeli. Yani mesafe olarak yakın olmalı insanın gözünde büyümemeli veya alternatifsiz olmalı. Örnek verecek olursak maltepe de açtık bu mekanı. Ben kadıköyden oraya ortalama 15 km geleceğim. Aynı şekilde kurtköy den de 15 km gelecekler. Durum böyle olunca gel git 30 km yapar. En uzaktakileri değerlendiriyorum ortalama olarak. Bu şekilde alternatifler devreye girer ve mekan 2. plan olabilir. İnsanların çoğu kıymetini bile bilmeyecek sayımız çok denmeyecek kadar az çünkü. Yeri müsait olan bir çok self yıkaması olan benzinlik mevcut artık. Artı yönleri olmalı ki cezbedebilmeli. Bu mekanda kararlıysanız fikirlerimi paylaşabilirim sizinle. Tabi bunlar nacizane düşüncelerim.

jamesdaugles bunu beğendi.
  3. Kutayoksuz

Kutayoksuz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad - Soyad:
    Kutay ÖKSÜZ
    Otomobil:
    VW
    Şu benzinliklerlede ki köpük su parasıyla tüm çalışanların maaşının çıktığını duydum. Ne derece doğrudur bilmem ama ucuz fiyatlandırmayla oldukça fazla kişi geliyor.

Motors ve jamesdaugles bunu beğendi.
  4. Bayborean

Bayborean DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    142
    Ad - Soyad:
    Cihan
    Otomobil:
    VW
    Bence de mantıklı bir iş. Ücret olarak bozuk paralarla alabildiği birşey olsun. (araştırmaya göre bedava almış hissine kapılıyormuş insan)

kiralık alan ve priz, süpürge, makina, hava kompresörü.... rüya gibi :)

5. armagant

armagant DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad - Soyad:
    Armağan TUFAN
    Otomobil:
    Peugeot
    İnsanlar için ilk etapta basınçlı su, köpük ve elektrikli süpürge en önemlileri. Bu üçü ile yaklaşık 8 peronluk yıkama ve 8 peronlukda kurulama ve süpürme gibi bir yer olmalı en düşük. Bu arada sıkışık olduğu dönemlerde peronlara maksimum bir zaman dilimi belirlemelisiniz daha büyük bir yer düşünmüyorsanız. Yer büyük olursa diğer ekstralarda yer alabilir koltuk yıkama polisaj ve motor temizliği gibi. Açıkcası kendi adıma 5 tl ile iç dış temizlik yapabileceğim yer olsa uğraşmam kapının önünde yıkama makinesi foamlance elektrikli süpürge ile. Ben bulunduğun şehirde çok meraklı yok sanıyordum taki oto yıkamacının bir tanesi ne manyaklar var adam geliyor hem para veriyor hemde arabasını kendisi yıkıyor deyinceye kadar. Kanımca iş yapar. Bu arada müşteri portföyüde iyi olmalı ben temizlik yaparken gelip iki hanzonun küfürleşerek yanımda araba yıkamalarını "Bizde para veriyoz ..... koyim" gibi muhabbetlerinide çekmek istemem.

alioksuz ve jamesdaugles bunu beğendi.
  6. Motors

Motors DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    530
    Ad - Soyad:
    Rıdvan O.
    Otomobil:
    Renault
    Artık hayat şehirleşti, bizim gibi arabasına bakanların bakacakları yer kalmadı. Geniş bir alana böyle birşey yapılsa kesinlikle tutar. Ama herşeyde olduğu gibi konum en önemlisi. Her peronda, bir masa, su köpük zaten fix ve ayrıca elektirik süpürgesi. Adam arabasını yıkayınca, elektirik süpürgesinde ayrıca beklememeli. Kendi garajıymışcasına herşeyini tek peronda yapıp gitmeli. Böyle birşey yaparsanız tutar diye düşünüyorum. Zira İstanbul'da daha fazla araç, daha fazla genç var. Zaten şahinciler gelse idame ettirirler :D

7. hzr34

hzr34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    614
    Ad - Soyad:
    Hazar ERULUSOY
    Otomobil:
    Citroen
    Bu kadar nüfusun olduğu yerde hele ki İstanbul'da olamayacak birşey sadece minibüs ve servislerle orası ızdırap olur. Birde bizim insanımızda bu gibi şeylerin suyunu çıkarma huyu var. Ancak medeni ve hoş görülü bir toplumda olabilecek şeyler. 25 milyonu geçen İstanbul da olacak şey değil kanımca.

Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Motors

Motors DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    530
    Ad - Soyad:
    Rıdvan O.
    Otomobil:
    Renault
    Benim sorum şu, arkadaşın konusuna ek olarak;
    • sadece 1lira at yıka mekanı açsam.
    1. Ayrı ayrı peronlar olacak, her peron 1,5 araç genişliğinde olacak.
    2. Her peronda; su, köpük, süpürge, hava olacak.
    3. 20 tane peron olacak.
    4. Bunlara ek olarak, pasta ve pasta makinası kiraya verilebilecek.
    5. Güzel bir araziye yayılmış bir yer olacak.
    6. Her peron, bireyin kendi bireysel garajı kıvamında rahat ve kullanışlı bir yer olacak. Şu sırada bekliyo, aman acele ediyim olayı kesinlike olmayacak.
    Ne dersiniz böyle bir yer Ankara'da para kazanır mı? Arazinin parasını çıkarır mı? Sizce günlük kaç araç gelir? Ve kesinlikle ama kesinlikle detail turkeyli hemşehrilerime naparlarsa yapsınlar maliyetimi alacağım sadece.

9. sleep_r

sleep_r detay jeday DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    467
    Ad - Soyad:
    selman
    Otomobil:
    Seat
    detay dediğiniz zaman saatlik kira şeklinde bi uygulama olması lazım en az. bu sefer de arabaya "bi su tutim" ciler beklemek istemeyeceklerinden kaos olabilir.kafanızdaki fikir önemli olduğu kadar müşteri portföyü ve içlerindeki mantık dağılımı önemli. belki hiç bagajdan flex makinası ile çift kovasını çıkaran adam göremeyebilirsiniz.

10. Motors

Motors DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    530
    Ad - Soyad:
    Rıdvan O.
    Otomobil:
    Renault
    O da olabilir evet. 5 tanesi kiralık 15 tanesi su tut çık mantığında olabilir. Mesela 15dk ya kadar ücretsiz, 15dk sonrasında saatlik fiyata dahildir gibisinden olabilir sus tut çık peronları

11. yangsagan

yangsagan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    413
    Ad - Soyad:
    Onur Yalçınkaya
    Otomobil:
    Seat
    Gözümde canlandı. Hayal gibi valla.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alioksuz bunu beğendi.
  12. anilsato

anilsato DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad - Soyad:
    Anıl Yavuz
    Otomobil:
    Ford
    Fikir var oluşu düşünülünce çok güzel. Benzinliklerin bir çoğunda çalışanların maaşından fazlası çıkabiliyor güzel bir hafta sonunda yaklaşık 2 bin lira çıktığını biliyorum. 2 liracılar ve detaycıları toplayan bir proje ayrıca riski azaltıyor malzeme satışı, makine kiralaması gibi şeylerle de ek yapabilir hatta virüs dağıtabilirsiniz.

Sizin açınızdan maddi olarak ne olur bilemem ama bizim gibiler açısından gayet hoş bir ortam olacaktır.

13. anilsato

anilsato DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad - Soyad:
    Anıl Yavuz
    Otomobil:
    Ford
    Ek olarak peronlardan birini de kendinize tahsis edip orada dışarıdan gelen araçlara boya koruma vs hizmeti vererek bir detailing garajı gibi de davranabilirsiniz ki bu da sizin için güzel olur düşüncesindeyim.

ihtiyar2jz bunu beğendi.
  14. Motors

Motors DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    530
    Ad - Soyad:
    Rıdvan O.
    Otomobil:
    Renault
    Şimdi ankarada bir boş arsa bulmam gerekiyor, sincana etimesguta vs. Yakın. Bende eryaman batıkent gibi düşündüm. Arsalar 450milyar. O kadar yatırıma değermi bilemedim. Günde kaç araç gelir vs. Pek kestiremedim. Ne dersiniz. Değer mi?

15. Kutayoksuz

Kutayoksuz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    156
    Ad - Soyad:
    Kutay ÖKSÜZ
    Otomobil:
    VW
    Benim yerim olsaydı. Absürt hareket yapan veya potansiyeli olanları almazdım. Islak zemini görünce kaydırıyolar. Kaç kere başka arabalara vuracaklardı.

Motors bunu beğendi.
  16. ermanozzy

ermanozzy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad - Soyad:
    Erman
    Otomobil:
    Audi
    Bu fikirler benim de hayalimde olan ve yurtdisinda daha kapsamli ornekleri bulunan projeler. Mesela bazisinda self yikama, makina ile yikama, kafe bolumu gibi yerler var ve oldukca fazla sayida araca ayni anda hizmet verebiliyor. Tabi ki arkadasin soyledigi gibi bunu Turkiye sartlarinda en iyi uygulayabilecek sekilde bir proje gelistirmek lazim. Butcem olsa hic beklemeden girmek isterdim boyle bir yatirima. Umarim Istanbul`da da bu tip bir self yikama mekani acilir.

17. karsiyakaliozi

karsiyakaliozi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    özay aydın
    Otomobil:
    Mazda
    Merhaba çok büyük bir yere ihtiyaç yok bence 3-4 arabalık yer yeterli masraf minimum olmalı tr de en büyük giderler sabit giderler genelde kira eleman v.s bunları kısarsanız iş kolaylaşır randevu sistemi olursa mantıklı olur saatlik kiralama olabilir devamlı aboneler için eşya dolapları olabilir hatta yıkama kurutma makineleri olabilir İzmir de kendi yıkamamı yaptığım yıkamacım var genelde 25-30 tl arası veriyorum çalışanlara bahşişde veriyorum adamların gözü kalmasın işlerini engellemiş olmayayım diye mesela sadece bu iş için kullanılabilir yani dışarıdan normal yıkama alınmayacak gibi alınırsa da sonax mantığı 2 saat yıkama 30-40 tl gibi fiyat konabilir aheste güzel yıkama yapılır yıkamak istemeyen müşteriye .

18. yangsagan

yangsagan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    413
    Ad - Soyad:
    Onur Yalçınkaya
    Otomobil:
    Seat
    Haramidere total. Hem peron sayısını arttırmış hemde.
    Ama fiyatlar da artmış. Su 3 köpük 3.tl[​IMG][​IMG]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    333
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    Neredesinde Haramidere'nin. Ben giderim arada :)

20. yangsagan

yangsagan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    413
    Ad - Soyad:
    Onur Yalçınkaya
    Otomobil:
    Seat

Bu Sayfayı Paylaş