Detail Marketi

Detaycılar, Laptoplarınızı Nasıl Temizliyorsunuz?

'Teknik Bilgi Paylaşımı' forumunda Knight Rider tarafından 28 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Knight Rider

Knight Rider DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad - Soyad:
    Orkun Kurun
    Otomobil:
    Arabam yok
    Merhaba Arkadaşlar
    Önceden 12 yıllık patates laptop kullanıyordum. Bu yıl bilgisayar mühendisliği bölümüne başlamamın şerefine geçen hafta yeni laptop aldık. Şimdilik idareten bimden 1 şişe silikonlu temizleyici ve mf bez aldım. Parmak izi veya toz olduğu zaman bezi silikonlu temizleyici ile hafif nemlendirip siliyorum. Ekranı da baskı uygulamadan nazikçe siliyorum. Her hafta da havalandırma deliklerine elektrikli süpürge hortumunun ucunu yaklaştırarak tozları çekmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Siz laptoplarınızı nasıl temizliyorsunuz?

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Laptopların yıllık bakımlarını yaptığınız sürece sürekli yapmanız gereken bir şey yok. İlk sene garanti olduğundan dolayı garantiyi bozmamak için yetkili serviste bakım yaptırmanız kafidir. Yılda 1 bakım normal ortamda çalışan bilgisayarlar için yeterlidir. Her sene yaza girmeden yaptırırsanız daha iyi olur. Bulunduğunuz yer çok sıcak ise bir de laptop soğutucu alırsanız 1-2 derece de olsa faydası olur. Tozlu ortamda çalışıyor ise bakım aralıklarını kısaltmanızı tavsiye ederim. Bir de fazla detaylandırmaya gerek yok ayda bir sıcaklıkları takip etseniz yeterli. Dış temizlik kısmında ise LCD temizleyicilerden edinmenizi öneririm. Silikonlu bir temizleyiciyi ekrana veya kasaya sürmek çok mantıklı değil. Geçici olarak da bu ıslak mendil gibi olan gözlük bezleri varsa ekran temizlemede iş görür.

3. Knight Rider

Knight Rider DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad - Soyad:
    Orkun Kurun
    Otomobil:
    Arabam yok
    Kasayı ve klavyeyi ne ile temizleyebilirim hocam ekran için LCD temizleyici alırım.

4. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Nemli bezle geçin yeterli.

5. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    359
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
    Bim’den aldığınız silikonlu temizleyiciyi bi zahmet çöpe atın o ürün hiç masum bir ürün değildir., Nemli mikrofiber bez ile temizlemeniz yeterli..

beyefendi006 bunu beğendi.
  6. mothernorth

mothernorth DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    620
    Ad - Soyad:
    ayaz
    Otomobil:
    Astra
    Haricî bir klavye ve ekran almanızı öneririm. Tabi bu evde masabaşı çalışmanız çoğunlukta ise temiz kalmasına oldukça katkı yapar. Şirkette bu şekilde kullanıyorum hdmi ile ekrana bağlantı yapıp laptop ekranını kapağı kapalı vaziyette

Bu Sayfayı Paylaş