Detail Marketi

Detailing / Şeffaf F. Kaplama / Çadır Garaj :)

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda -sukru- tarafından 2 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. -sukru-

-sukru- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad - Soyad:
    Şükrü
    Otomobil:
    Arabam yok
    Herkese selamlar. Daha önce aracımıza yapmış olduğumuz detay işlemlerini ve kaplama işlemlerini başka konularda paylaşacağımı belirtmiştim. Şeffaf folyo kaplamayı 2018 yazı yapmıştık, biliyorum, 1 yıldan daha uzun süre oldu ama ben elimdeki görselleri değerlendirmek ve paylaşmak istiyorum. Forum üyelerine faydalı olacağına inanıyorum. Ayrıca folyo kaplama bitti sayılır ama detay işlemleri bitmez. :)

Teşekkür:

Öncelikle detailturkey ailesine teşekkürü borç bilirim. Tüm bu işlemlere başlamadan önce detailingturkey'de çok zaman geçirdim ve dersime iyi çalıştığıma inanıyorum. Hatta öyle ki bu işin duayenlerinin mesajlarını ekran alıntısı alıp saklıyordum. Yapacağım işlemler, kullanacağım ürünlerin tercihi ve işlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgilerin büyük çoğunluğunu detailturkey'den edindim. Yapmış olduğumuz işlemlerde Detailturkey de en çok tercih edileni, en sevileni, en çok onay alan ürünleri ve yöntemleri tercih etmeye çalıştım. İsmini veremediğim, takma isimlerini hatırlamadığım, isim verirsem herkesin ismini tespit edip yazmam gerektiği için yazmak istemediğim tüm detailturkey ailesine, teker teker ,bu içeriği oluşturan tüm forum üyelerine tekrar teşekkür ederim. Umarım bu forumun ne kadar değerli bir içeriğe sahip olduğunun farkındayızdır.

MBClubTR ailesine çok teşekkür ederim. İşlemlere başlamadan önce açmış olduğum konularla çok destek aldım. Zaten benzer konuyu MbclubTR'de de açmış olacağım. Kopyala yapıştır cümlelerden ve aynı içerikten dolayı iki foruma üye olan forum üyelerinden özür dilerim.

Kendileri rastlayıp görürler mi bilmiyorum, ama Kayseri Karabulut Reklam Malzemeleri Şaban Bey'e çok teşekkür ederim. Belki Kayseri'den birileri görür ve alışverişe vesile olurum. Kendisi Kayseri'deki firmaların birçoğu otomobil kaplama amaçlı folyolar hakkında bilgi sahibi değilken birçok ürünün tedariğini sağlayabildiler. Şaban abi gerçekten çok bilgili birisi, kendisi birçok konuda fikir sahibi. Özellikle bantlar, yapışkanlı ürünler, yapıştırıcılar uzmanlık alanı. Böyle birisini bulmak gerçekten beni mutlu etti.

Kendisi burada ama sadece @DetailBox Görkem Bey'e ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim. Kendisi; alışverişimizden ziyade birçok noktada yardımcı oldu. Kendisi hem ürün tercihi hem de işin pratik noktasında bilgiler verdi. Hala detay işlemleri için gereken ürünlerin birçoğunu kendisinden alıyorum. Gerek telefonla gerek whatsapp üzerinden kendisine danıştım, danışmaya da devam ediyorum. Görkem Bey sağ olsun yoğunluğuna rağmen vaktini esirgemiyor. Amacı sadece ticaret olmayan bir firma sahibi olduğunu düşünüyorum.

...Aslında detailing firmalarının birçoğu böyle sanırım ki, bir internet alışveriş platformundan yaptığım alışverişte @Boyassi isimli firma da çok yardımcı olmuştu. Yine ufak tefek detailing alışverişlerimde de hatırladığım kimyasaladamlar, yamaclardetailing, temizlik madeni gibi firmalardan yaptığım alışverişlerde ciddi bir sıkıntı yaşadığımı bilmem. Ayrıca ve en önemlisi bu firmalar yine burada kendi işleri olmasına rağmen değerli fikir ve deneyimlerini paylaşıyorlar.

Abilerim, kardeşlerim elimde birçok fotoğraf var. İşlemlerin büyük çoğunluğunu yaparken yalnız olmamdan dolayı ve eski telefonumun kamerasının çok kaliteli olmamasından dolayı özellikle polisaj noktasında buradaki gibi görseller elde edemedim ama bilgi vereceğini düşünüyorum. Uygun oldukça, uzun vadede görselleri burada paylaşmaya çalışacağım. Bildiğim ve tecrübesini edindiğim konularda da yardımcı olmaya hazırım. Sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım. Ayrıca fikirlere açığım. Hatalarım varsa , ki mutlaka vardır, doğrusunu öğrenmek isterim.

saidkerem41 bunu beğendi.
  2. -sukru-

-sukru- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad - Soyad:
    Şükrü
    Otomobil:
    Arabam yok
    Öncelikle kullanmış olduğum/ kullanmakta olduğum ürünleri belirtmek isterim... Ürünleri bir kısmının, umarım büyük çoğunluğunun nasıl ve nerede kullanıldığını nasip olursa diğer mesajlarda paylaşacağım görsellerde görebilirsiniz.

Karcher K4 FC Yıkama Makinesi
    MJJC Foam Lance
    Divortex Car Wash V6
    Valet Pro Mavi Kil Hamuru
    Valet Pro Turuncu Kil Hamuru
    Valet Pro Dragons Breath Demir Tozu Sökücü
    Dalin Şampuan
    İzopropil Alkol
    Stanley STGP1318K Polisaj Makinesi
    Menzerna 2500
    Menzerna 3800
    Meguiars Plastx
    Scholl Siyah/Turucu/Mor/Yün Polisaj Pedleri
    Lake Country Siyah/Turuncu/Yün Polisaj Pedleri
    3D elle uygulama pedi
    Farklı çaplarda polisaj tabanları
    Soft99 Authentic Premium Carnauba Wax
    30 watt ve 50 watt led projektör lambalar ve ayarlı projektör lamba ayakları, lambader ,
    Orafol ORAGUARD 270 Stone Guard Film
    3M Desing Line Knifeless Tape
    Einhell TE-HA 2000E Sıcak Hava Tabancası
    Rötuş boyası/ akrilik vernik
    Mezura, maskeleme bantları; mikrofiber kurulama, pasta, cila amaçlı bezler...
    ...folyo yapıştırma amaçlı keçeler, ragleleler; ısıdan korunmak amaçlı eldiven, ...
    ...keçeli kalem, örtüler, maket bıçağı, makas, bistüri, neşter...
    ...

Bu Sayfayı Paylaş