Detail Marketi

Deneme

'Videolar ve Paylaşım' forumunda BERA-T HERO tarafından 2 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    Selamın Aleyküm abilerim
    Uzun süredir havaların iyi olmasını bekledim arabayı zaten 4 4.5 ay yıkamadım cila güzeli olunca tabi araba su lekesinden geçilmez halde idi :) Dedim bi yıkayım bide deneme yapayım kil demirtozu eritici falan atmadım sadece deneme amaçlıydı zaten yani makina ile çalışmamı görmek için hakimiyet vs nasıl diye. Öncelikle kombinasyonu söyleyim. Menzerna 400 2500 3800 şeklinde ve ped olarak menzerna p150 beyaz p150 sarı p150 siyah pedi şeklinde. Şunu belirtmem gerekiyor ki pedi tam yuvarlak şekilde oturtmak gerekiyor sanırım bide çok bastırmadan uygulamak ama beyaz ped çok sert olduğundan hakimiyet zordu diğer pedler ise daha rahattı tabi. Ve 400 pastada ısıtamadım ama diğerlerinde biraz daha ısınır hale gelmşti son yapışımda inşallah bi sonrakinde becerebileceğim. Olmayacak bişey yok bence bişeyi istiyorsak uğraşmamız gerek ve sonuçta başarı elde edilir. Bu zamana kadar yapmak istediğim beceri tarzı şeylerde böyle oldum bundada olurum inşallah :) bide fotoğraf ekleyim hologram spec :D [​IMG]

Önceki hali uzun süre yıkamayınca cila wax ne varsa gitti tabi :)

Yine aynı şekilde önceki halinden :)

Yavaş yavaş geçiyoruz artık sonraya :)

Ve işte tam ısıtılmamış yüzeyi temizlenmemiş yani yarım işle alınan sonuç.
    Yani aslında menzerna 400 ü ısıtamadım hakimiyet zor oldu dediğim gibi o yüzden tam olmadı ama diğerlerinde biraz daha yumuşak olduğundan yüzeye bastırınca süngerde sıkışma olduğundan tam olarak yüzeyle temas etti ve bir süre sonra ısıtabildim biraz. Ama 400 ısınmadı. İşte asıl olay orada onu da çözersem müthiş olacak.

İşte durumlar böyle ilk denemeden alınan sonuç bu. Tam yapıldığında ve ısıtarak çalışıldığında bence güzel olacak :)

Birde abilerim wax öneriniz varmı 200 250tl civarı değerde. Şuan için çıkabileceğim en üst fiyat 250. Oda gelecek bi miktar param var onu bekliyorum. Demir tozu+apc+şampuan alıcam. Okuyan herkese teşekkür ederim Vermek istediğiniz tavsiye varsa buyrun seve seve dinlerim benim için iyi olur. Hareli köyün hologramlı polisajcısı olduk :D

2. dursunaydın

dursunaydın DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,330
    Ad - Soyad:
    Mahmut KORKMAZ
    Otomobil:
    Renault
    İlk deneme için gayet başarılı.
    Makineye alıştıkça kullandığın ürünleri tanıdıkça devir baskı çalısma süresi ısı gibi etkenleri uygulama esnasında takip ettikçe daha iyilerini yapacaksın.
    Zaten foruma ilk giren arkadaşların öncelikle yapması gereken forumu baştan sona güzel bir şekilde okumak kafasında canlandırıp yorumlamak olmalı.
    Yoksa hemen bir makine alıp ben posaj yapacağım demek kolay.
    Sonra ne oluyor istedikleri sonucu alamayınca cevaplar aramaya başlıyorlar.
    Ama tüm cevaplar forumda.
    Eline sağlık.

ÖzKapaklı, BERA-T HERO ve Antalyalı07 bunu beğendi.
  3. utkugokce34

utkugokce34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad - Soyad:
    Utku Gökçe
    Otomobil:
    Renault
    İlk deneme için bence de oldukça iyi sonuç. Makineye alışmak için tavsiyem hurdacılardan eski araçların çıkma parçalarını alabilirsin. Atıyorum 20 yaşında Clio veya Polo gibi araçların parçaları ucuz olabilir, bi çamurluk alıp çalışabilirsin. Wax olarak da Valet Pro Marvellous Carnauba öneririm

BERA-T HERO bunu beğendi.
  4. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    Teşekkür ederim abilerim bakalım zamanla alışacağız sanırım waxı bakıcam bakalım soft99 alabilirm veya autoglym premium wax vardı onu merak ediyorum

AUTO GLYM bunu beğendi.
  5. White car

White car DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad - Soyad:
    Yiğit Benli
    Otomobil:
    Opel
    maşallah eskisinden çok daha iyi en azından ölü deriyi almış gibi düşün zamanla el meliken gelişir:) ilk uygulamada %100 sonuç almak için boya ya zarar vermek hiç iyi olmaz zaten ilk polisaj için sonuç ortada vectra kendine gelmiş :) wax olarak soft99 un waxları çok güzel eğer biraz daha uygun olsun dersen autoglym egp öneririm

AUTO GLYM ve BERA-T HERO bunu beğendi.
  6. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    aslında uygunluk çok mühim değil toplam bütçem 300 350 arası olacak gibi bu fiyatın 100tlsi malzeme kalan 200 250 tlsi de wax olacak autoglym nin premium kutulu bi waxı vardı o nasıl olur hem ped hem bez hepsi içinde

AUTO GLYM bunu beğendi.
  7. Antalyalı07

Antalyalı07 Guest

High Definition Wax
    çok kalitelidir ayrıca senin arabanın rengine çokda uygundur..
    https://www.autoglymturkiye.com/urun/109/high-definition-wax
    @AUTO GLYM forum sponsorumuzdur kendisi ile iletişime geçebilirsiniz

AUTO GLYM bunu beğendi.
  8. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    anladım abi teşekkür ederimm yanlız sitede 275tl yazıyor ben 205tl ye buldum eğer daha uyguna gelirse alırım :)

Antalyalı07 bunu beğendi.
  9. RıfatERDEM

RıfatERDEM Moderatör

Alınan Beğeniler:
    3,468
    Ad - Soyad:
    RIFAT YASİN ERDEM
    Otomobil:
    Ford
    Ilk denemeye göre güzel sonuc ilk denemenin yanında burada bu isi takip edip bilgi edindigin belli
    Tavsiyem ilk kat için yün ped olacaktır sünger cutting pedler genelde zor kontrol edilir

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AUTO GLYM ve BERA-T HERO bunu beğendi.
  10. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    olmadı bide yun ped alırız abi nasip arabayı yapalım komple bi bakalım nasıl :)

AUTO GLYM bunu beğendi.
  11. ÖzKapaklı

ÖzKapaklı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad - Soyad:
    Yiğit Berke ALÇİÇEK
    Otomobil:
    Mercedes
    Emeğine sağlık Berat kardeşim. İlk denemene göre gayet güzel sonuc elde etmişsin. :)

12. White car

White car DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad - Soyad:
    Yiğit Benli
    Otomobil:
    Opel
    ozaman sonax premium carnabua veya Ali dayının önerdiği waxta güzel hatta zymöl bulabilirsen bal kaymak olur :D

13. BERA-T HERO

BERA-T HERO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad - Soyad:
    Berat Türk
    Otomobil:
    Opel
    Teşekkür ederim abilerim. Autoglym hd alıcam fiyatı uygun geldi bana eft havale indiirmi ile parlatan adamlarda 195tl alıcam ordan büyük ihtimal.

Bu Sayfayı Paylaş