Detail Marketi

Çizikleri Gideremiyorum

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda ertuugrul tarafından 13 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. ertuugrul

ertuugrul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad - Soyad:
    Ertuğrul karabacak
    Otomobil:
    Renault
    Arkadaşlar merhaba. uzun zamandır siteyi takip ediyorum ve detay işine meraklıyım. Daha önce aracıma 2 kez pasta cila uygulaması yaptım. Ürünlerim menzerna 400 2500 3800. Uygulamayı sırasıyla yapıyorum araç parlıyor ama dairesel çizikleri bir türlü alamıyorum. Einhell marka çok amatör polisaj makinam var çabuk ısınıyor. Acaba sorun makinadan mı kaynaklı? Demek istediğim hare değil.. flash tutunca gözüken dairesel çizikler.. yardımlarınız için teşekkürler

2. saidkerem41

saidkerem41 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,342
    Ad - Soyad:
    Said Kerem Küçük
    Otomobil:
    Arabam yok
    Hocam forumumuza hoşgeldiniz .

Biryerlerde eksiklik var mutlaka ama nerede , bunu gözlemlemeden anlamak zor olacaktır . Youtube'de forumun eski zamanlarından polisaj videoları olması lazım . Onları izleyip biraz fikir sahibi olabilirsiniz . O da yeterli gelmezse yakınlarınızda bu işi ( detailing ve özellikle de polisaj) onları bir süre gözlemleyerek doğru sonuca ulaşabilirsiniz . Bulunduğunuz yeri söylerseniz belki yardımcı olabilecek birileri vardır .

Kullandığınız pastalar güzel ürünler ama belki pedlerinizden kaynaklanan bir eksiklik te olabilir .

3. Sait

Sait DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Murat songür
    Otomobil:
    Honda
    Keçe mi kullanıyorsunuz uygulamada,ped mi

4. AKIN17

AKIN17 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Kamuran
    Otomobil:
    Arabam yok
    Bu konu çok fazla detay içeriyor. Makineden girip, kullandığınız keçeye, hatta keçenin temizliğine varana kadar gider. Sizin yapmanız gereken uygun koşullarda en verimli şekilde çalışmak. Zira bahsettiğiniz ürünlerin çizik almaması mümkün değil. Agresif keçe ve 400 menzerna ile %95 e varan sonuç almanız gerekiyor.

5. ertuugrul

ertuugrul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad - Soyad:
    Ertuğrul karabacak
    Otomobil:
    Renault
    Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için tek tek teşekkür ediyorum. Magic marka kırmızı orta sert süngerim var. Makinem güçsüz ama iş görüyor. Önce yavaş yavaş ürünü yedirip, çalıştığım alanı ısıtıyorum. El arkası ile kontrol ediyorum sıcak olmasına sıcak ama çalıştıktan sonra ışıkta bakıyorum o lanet ufak dalgalı çizikler gitmiyor. Araç laguna 3 bagaj ve tavan hariç boyalı. Boya parlıyor finish de güzel haresiz duruyor. Boya koruyucu ise fk 1000p ürünüm var. Bana önerebileceğiniz agresif keçe varmı? Sanırım problem keçede.. ben gebzedeyim 10-15 km ye kadar yakınımda birisi olurda yardımcı olmak isterse çok mutlu olurum.

6. AKIN17

AKIN17 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Kamuran
    Otomobil:
    Arabam yok
    Ben marka takıntısı olan bir insan değilim. Bütün ürünlere şans vermeyi severim. Bu Ürünü tavsiye ederim size. Tabi buna göre tabla da lazım. Daha küçük modelini de bulabilirsiniz. Ağır aşındırıcı ile sünger ped kullanmanız, çizikleri tatmin edici seviyede alamamanıza sebep oluyor. Ayrıca da fırsatınız olursa koch chemie polish grubunu şiddetle tavsiye ediyorum. İyi günler.

https://www.autoglymturkiye.com/urun/180/vip-160mm-kuzu-postu-ped-sari-gri

7. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Ben ilk denememde kaputu 3 kere yaptım. Yapıyorum yapıyorum dalga var. Hare gibi duruyor gözümün önünde. Sonra fark ettim ki ürün yayılmış bezle silmeyle de geçmiyormuş. :) :) Ondan sonra her kat ipayla silmeye başladım ve sorunum düzelmişti.

8. ertuugrul

ertuugrul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad - Soyad:
    Ertuğrul karabacak
    Otomobil:
    Renault
    AKIN17 bunu beğendi.
  9. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Küçük alanda çalışın, max 30 x 30 cm gibi, baskıyı da artırın

10. Marjinal

Marjinal DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Serdar Türkan
    Otomobil:
    Ford
    Muhtemelen kullandığın sungerler ile alakalıdır.

11. Fthbindortyuz53

Fthbindortyuz53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad - Soyad:
    Fatih Ergenç
    Otomobil:
    BMW
    %100 performans için boyanın güncel durumundaki kılcal çizik derinlikleri ,boyanın vernikli veya düz boya olması,japon,fransız, alman (her birinşn sertliği önemlidir) ve boya yaşı ile Sünger,keçe,kimyasal, devir,basınç,alan kombinasyonunu deneme yanılma ile yakalamanız yerine (dogru ihtimal 1/5*3*6*9=1/810 yani 810 da 1 ihtimale yakındır ki işin ehli birinden uygulamalı sorularınıza cevap almanız daha dogru olacaktır.Aksitakdirde güzelim boya yüzeyini yakmanız kaçınılmaz olabilir.06FTHbindortyuz53

Bu Sayfayı Paylaş