Detail Marketi

Cizik Giderme

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda ykeles tarafından 16 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. ykeles

ykeles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Yusuf Keleş
    Otomobil:
    Tofaş
    Hepinize merhaba abilerim kardeşlerim araniza yeni katiliyorum ve bir sorum olacak. Aracim 1 ay once kadar sol taraftan komple cizildi. Cizik on camurluktan arka camurluga kadar gidiyor. Bende bir sekilde cizigi azda olsa gidermek icin sanayide arabanin boyandigi dukkani buldum ve sadece cizilen parcalara pasta cila attirdim. Usta malzeme olarak sadece menzerna 1000 ve kece ped ile ise basladi , cizikler derin oldugundan daha fazla zorlayamayacagini zorlarsa boyanin yanabilecegini soyledi ve ustune bir sungerle wax atarak isi bitirdi. Fakat simdi baktigimda farkediyorumki aracin islem yapilan yerleri diger alanlara gore daha az parlak duruyor gibi geliyor. Sizce usta pasta olarak kalin bir pastami kullandi ustune baska bir islem yapmasi gerekirmiydi . Araba bu senenin mayis ayinda boyandi. Renk balkopugu

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    144
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Büyük ihtimalle arkasından parlaklığın asıl verildiği polish kısmını yapmadan sizi yolladığı için gözünüze batmıştır. Başka bir yerde hare giderici yaptırırsanız problem çözülecektir. Kalın pastalar parlaklık değil çizik alma ön planda olduğu için matlık oluşması doğaldır. Hele ki yeni boyanmış ve boyanın parlak olduğu araçta göze batması normal. Makineniz var ise Menzerna 2500 veya Koch Chemie H6 ile orta sertlikteki bir polisaj süngeri işinizi görecektir. Bölünmüş 100ml bulabilirseniz fazlasıyla yeterli olur.

3. ShelbyGarage07

ShelbyGarage07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Safa Dağ
    Otomobil:
    Mazda
    kendinizde bi pasta ile bu işi çözebilirsiniz ama hare ve hologram bırakma ihtimaliniz yüksek bi uygulamacıya yaptırabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş