Detail Marketi

Cila Sonrası Lekelenme

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda GADDAR HAMOLKA tarafından 18 Temmuz 2020 tarihinde açılan konu

1. GADDAR HAMOLKA

GADDAR HAMOLKA DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Hasan Keleş
    Otomobil:
    Peugeot
    Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Aracıma komple oracal folyo kaplama işlemi yapmıştım 3 ay kadar önce. Dün de araştırdığım kadarıyla forumca bilinen soft99 fusso coat 12 month olan ürünle araç üzerine çalışma yaptım doğrusu çok zorladı işlem sonra silmesi. Akabinde bugün yıkamaya götürdüm ama çeşitli harelenmeler mevcut. Bu nedir nedendir çözümü nedir siz bu işlere hakim arkadaşlardan bilgi almak istedim açıkçası şimdiden teşekkürler.

2. mdindas

mdindas DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    335
    Ad - Soyad:
    MEHMET DİNDAS
    Otomobil:
    Octavia A5
    makine ile uygulama yaptıysanız fazla devir ve baskı uygulamış olabirsiniz, ayrıca kullandığınız ped ağır aşındırıcı tip olabilir.. yumuşak bir ped ile deneyin.

3. GADDAR HAMOLKA

GADDAR HAMOLKA DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Hasan Keleş
    Otomobil:
    Peugeot
    Makina ile yapmadım hocam maalesef amatör bir çalışmaydı elle yaptım. Ped olarakta soft99 içinden çıkan sünger ile attım ürünü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Emre Mert

Emre Mert DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,209
    Ad - Soyad:
    Emre Mert Güler
    Otomobil:
    Toyota
    Fusso Coat bazı boyalarda hare gibi lekeler bırakabiliyor. Benim de başıma gelmişti. Çözüm bulamamıştım. Lekelerden M600/M700 tiner veya Crystal Concepts Deep Clean ile kurtulabilirsiniz. Bu ürünler boyada problem yaratmaz ama folyoda ne gibi tepki verir emin değilim. AutoGlym SRP gibi hafif aşındırıcı içeren ürünler de iş görebilir.

5. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    240
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Ürünü fazla uygulamışsınızdır ya da çok bekleyip kurumuş silerken tam silinmemiştir. Yerler belli ise nemli bir bezle dikkatlice çizmeden tekrar silmeyi deneyin geçmez ise tekrar aynı bölgeye üründen uygulayıp lekelerden kurtulabilirisniz. Fusso silmesi biiraz zahmetlidir ve leke bırakma durumu da olabiliyor dikkat edilnez ise. Bir diğer çözüm yolı da @Emre Mert Emrenin dediği gibi M600 veya M700 ile üstünden geçmek olacaktır ki korumayı da sökecektir malesef.

6. GADDAR HAMOLKA

GADDAR HAMOLKA DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Hasan Keleş
    Otomobil:
    Peugeot
    Hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim muhtemelen hem fazla ürün kullanmaktan hem de fazla bekletmekten oldu yıkadım silmeye çalıştım ama nafile bir detalinge götürmek şart oldu gibi siz kadar bilgili değilim bu konularda deneyeyim dedim ama elime yüzüme bulaştı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş