Detail Marketi

Bu Seviyede Bir Cam Çiziğinin Çözümü Var Mı?

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda seisenn tarafından 23 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. seisenn

seisenn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Bora AKKGÜN
    Otomobil:
    Peugeot
    Merhabalar, aracımın arka camında sanıyorum zımparayla oluşmuş çizikler var. Çiziklerin durumu bana biraz ağır gibi geliyor, size en net fotoğrafı paylaşıyorum fakat fotoğraftaki gibi 2 adet çizikte rezistans çizgilerinin üstünde var. Bu çizikleri makine ile almak mümkün mü, mümkünse çizikleri alma esnasında rezistansa bir zarar verir miyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. M-A-S

M-A-S Meraklı Detaycı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Seryum oksitle ve rayon pedle uygulama yapılır.Rezistansa zarar vermez çünkü rezistans iç taraftadır.Konuları okuyun ve videoları izleyin,yol gösterir.

3. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    208
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    BMW
    Benimde on camimda var muhtemelen silecek kaynaklı büyük bi çizik !! Konuyu takipteyim

4. seisenn

seisenn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Bora AKKGÜN
    Otomobil:
    Peugeot
    Çok teşekkür ederim. Zamanında film sökerken rezistansa zarar gelebileceğinden bahsetmişlerdi ama tabi film içerde de oluyor, rezistansın sadece içeride olacağını hiç akıl edemedim, affola.

Biraz daha forumdan camdaki çizikler hakkında bilgi sahibi olayım öyle yapacağım. Hemen yapacağım bir işlem değil. Camda film var ve yeni taktırdım, güneşten film biraz açılma yapsında öyle söküp atayım, ziyan olmasın :) Muhtemelen yazın ortaları gibi yaparım ama daha siz bir şey yapmamış olursanız sonucu sizinle paylaşırım. Bir de dikkat ediyorsunuzdur belki ama yine de söylemek isterim, nasıl bu forumdaki her birey aracına fırça sürmüyor, dikkat ediyorsa silecekler de aslında fırça kadar mühim bir konu. İyi bir silecek almaya gayret edin, bir çok kişi gibi benimde aklıma iyi silecek denince Bosch markası geliyor. Bosch markasının aracınıza uygun bir sileceğini tercih edebilirsiniz, eco modelinden ziyade özellikle aerotwin modeli varsa bir miktar daha pahalıdır fakat değer. Ben aerotwin kullanıyordum, camlarımda kayda değer hiç çizik görmedim bu güne kadar, ömürlerini doldurduklarında bir hatayla benzinlikten normal marka bir silecek seti aldım ve şu an güneşli havalarda yol alırken camımda "örümcek ağı" olarak tabir edilen çiziklerden görüyorum. Bir de bu sadece bu forumda ilgi alanımız olan görsel açıdan faydası, asıl olarak yağmur performansı, güvenliği sağlaması ve uzun ömürlü olmasından dolayı ben Bosch tercih ediyorum, daha düşük kalitede olan sileceklerin camları çizebilmesi bir yana, performans ve ömür açısından da eksisi çok. Viral Bosch reklamı gibi oldu ama yiğidi öldür, hakkını yeme :) :)

M-A-S bunu beğendi.
  5. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    208
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    BMW
    Aslında sileceklerim yeni ama sanırım kirliyken calistirmisim diye tahmin ediyorum. Boylu boyunca bir çiziğim var ve bisekilde halletmem lazım fena takılıyor gözüme

Bu Sayfayı Paylaş