Detail Marketi

Boya Parlatma Önerisi

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda Y.tekneci tarafından 11 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Y.tekneci

Y.tekneci DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Yiğitcan Tekneci
    Otomobil:
    Honda
    Herkese iyi günler dilerim. Forumu bir süredir takip ediyorum. Yakın zamanda araç değişikliğine gittim. Sıfır km honda civic aldım. Ama aracım istediğim kadar parlamıyor. Önceki aracımla kıyasladığımda boyada matlık var gibi. Kılcal çiziğim yok ama berrak ve parlak bir zemin istiyorum. Elimde 3m'in swirl strach remover i ve chemical guys hex logic turuncu el pedi var. El ile uygulamamda biraz berraklık elde ettim ama tatmin edici seviyede değil. Yaza doğru fazla profesyonel olmayan bir makina edineceğim sorularım şunlar;
    1. Nasıl bir makina almalıyım ?
    2. Makina ile boyayı fazla inceltmeden berraklık elde etmek için hangi ped ve pasta kombinasyonunu kullanmalıyım ?
    3. Aracın üzerinde şayet koruyucu balmumu tarzında birşey varsa ve matlık bu yüzden ise nasıl kurtulabilirim ?
    Her türlü çözüm önerisine açığım. Iyi günler dilerim.

Unarmedpower bunu beğendi.
  2. Unarmedpower

Unarmedpower DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    458
    Ad - Soyad:
    Ömer atmaca
    Otomobil:
    Renault
    İncelemeden net bir şey söylenemez ama sıfır km araçların boyasında hafif bulanık bir görüntü oluyor. Bundan kurtulmak için aracınıza heavy cut bir pastayla başlayarak en az 2 aşamalı polisaj işlemi yapılması gerekiyor. Amatörseniz sizin yapabileceğiniz bir şey değil. İlla kendiniz yapmak istiyorsanız forumda bu tür konuları okuyarak iyice bilgi edinmeniz lazım.

3. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    152
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    Sorularınızın hepsinin forumda ziyadesiyle cevabı mevcut. Önce forumda bi araştırma yapsanız sonra mevzuya girseniz en azından arşiv bölümlerinin işe yaradığına hep beraber şahit oluruz .

mdindas bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş