Detail Marketi

Boya Koruma Ve Hızlı Cila Tavsiyeniz Nedir?

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda mustafa_22 tarafından 10 Ocak 2021 12:07 tarihinde açılan konu

1. mustafa_22

mustafa_22 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Mustafa can
    Otomobil:
    Renault
    Herkese merhaba araç için boya koruma ürünü ariyorum daha once menzerna power lock kullandim memnun kaldim parlaklık konusunda ancak sizlerin kullandigi veya tavsiye ettigi baska daha iyi urun varmidir benim için koruma ömrü onemli parlaklik bir tik geri planda cunku her zaman vaktim olmuyor uygulamak icin
    Birde hizli cila olarak 3d nin hizli cilasini kullaniyorim parlaklik olarak cok bir sey fark etmiyor arac yeni ve sedefli renk oldugu icin ancak iyi bir su iticilik sagliyor camlarda olsun kaportada olsun cok iyi baloncuk oluyor boya korumanin etkisi gecmesine ragmen memnunum ancak auto finesse nin finale ürününü merak ediyorum sizin tecurbelerinize merak ediyorum 3d nin urunuyle devammi etsem yoksa finale yi onerirmisiniz veya daha iyi bir ürün tavsiyeniz varmidir

2. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    Finale içinde carnauba içeren bir quick detailerdir. Korumaktan çok parlaklık amaçlı kullanım için idealdir. Eğer garajınız varsa yani arabanızı kapalı bir alanda park ediyorsanız güzel bir seçim olacaktır. Ancak aracınızı dışarda park ediyorsanız Auto Finesse Finale uyguladıktan 1 gün sonra arabanız tozlanacaktır. Sebebi anti-statik özelliğe sahip olmamasıdır. Ama uygulandıktan sonra showroom parlaklığı bırakacaktır. Sizin isteğiniz koruma üzerine ise Sonax Brilliant Shine Detailer veya Gyeon Wetcoat önerebilirim. İkiside hidrofobik özelliği yüksek olan ürünlerdir. Kullanım olarak Sonax BSD yi panele bir yada iki fıs olacak şekilde sıkın ardından mikrofiber bezle ürünü yüzeye yayın. Ardından temiz başka bir mikrofiber bezle ürünü yüzeyden silin. Gyeon WetCoat ise kullanımı oldukça kolay bir üründür. Arabayı yıkadıktan sonra kurulamadan önce araba ıslakken dış aksamının her yerine Gyeon WetCoat ı sıkın ardından tazyikli su ile her paneli durulayın. İki ürününde dayanımı ve hidrofobik özellikleri oldukça başarılıdır. Yüzeyde herhangi bir boya koruma ürünü varsa (wax,sealant,seramik kaplama vs.) boya koruma ürünlerinin ömrünü uzatır, top coat (üst kat) ı da yenileyerek kaygan bir yüzey elde edersiniz.

3. mustafa_22

mustafa_22 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Mustafa can
    Otomobil:
    Renault
    Sonax urununu kullandim ancak cok bir fark goremedim açıkçası köyde yasiyorum yari kapali garajda olsa tozproblemim oluyor sonax urununde bir fark goremedim acikcasi ancak en son bu 3d final touch kullandim su etkisi gercekten inanilmaz ve uzunda suruyor baloncuk olmasi ama koruyuculuk ne kadardir tam hakim degilim bu konulara

4. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    Sonax BSD çok güzel boncuklanma yapar her su taneciğini boya yüzeyinde görebilirsiniz o derece yani :) Dediğim gibi Gyeon WetCoat önerebilirim. Eğer arabanız çok tozlanıyorsa onun için Chemical Guys Synthetic Quick Detailer veya Chemical Guys SpeedWipe alabilirsiniz. İkiside anti-statik özelliğe sahiptir böylelikle aracınızın geç tozlanmasına katkıda bulunurlar.

Bu Sayfayı Paylaş