Detail Marketi

Bosch Fontus (15 Bar, Akülü Ve Tanklı Yıkama Makinesi)

'Makineler - Aksesuarlar - Yardımcı Ürünler' forumunda cabay tarafından 1 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Arkadaşlar linkteki Bosch marka alet oto yıkama işlerinde kullanılabilir mi?

https://www.bosch-garden.com/tr/tr/bahçealetleri/bahçe-aletleri/fontus-3165140909075-2666293.jsp

15 litre tanka sahip, 18V pil ile çalışıyor. Tek pil ile 60 dk diyor ama zaten o kadar süre ile kullanmam gerekmeyecek.

Bu alet ile yapmak istediklerim;

1- Çift kova yöntemi öncesi aracı genel anlamda sudan geçirip kaba pisliği akıtmak. Akabinde çift kova yıkama ve tekrar suyu/köpüği akıtmak.
    2- Iron out ve türevi kimyasallar kullandığımda kullanım sonrası temizliği yapmak (15 bar yeterli mi diye merak ettiğim kısım)

Başka bir amacı olmayacak :) Videosu aşağıda

2. berkayesilyurtt

berkayesilyurtt DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Berkay Yeşilyurt
    Otomobil:
    Fiat
    Hocam hortum ucu vs. bağlı olarak değişebilir ama 15 barın yeterli olacağını sanmıyorum genelde kullanılan karcher marka makineler 120-130 bar civarında oluyor çünkü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cabay bunu beğendi.
  3. garbis

garbis DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    65
    Ad - Soyad:
    GALİP ARASOĞLU
    Otomobil:
    Opel
    fiyatı nedir bunun

4. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    1200 tl lere alınıyor.

5. mbonat

mbonat DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad - Soyad:
    Bahadır Onat
    Otomobil:
    BMW
    karcher k2 kullanıyorum 110 bar olması lazım . O bile yetmiyor onun yerine musluğunuz varsa daha ince bir hortum ve güzel bir tabancayla aynı işi yapabilirsiniz .

6. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Musluk da yok elektrik de yok :) Bu aletin barı düşük olması çok dert değil de bazı durumlarda (mesela demir tozu uygulaması sonrası basınçlı su isteniyor) yeterli olup olmaması durumu. Fiyat da baya yüksek. Test ede edemiyorum. Gözümü karartıp alırım sonra bir cacık olmaz diye ikilemdeyim.

7. mbonat

mbonat DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad - Soyad:
    Bahadır Onat
    Otomobil:
    BMW
    Hocam demirtozu temizliği için benzinliğe gidersiniz zaten yılda maksimum 2-3 kes yaparsınız. Fiyatına göre iş yapacağını düşünmüyorum

cabay bunu beğendi.
  8. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Damacana ile su taşımaktan gına geldi ve bu aleti sipariş ettim :) Umarım pişman olmam, lakin basınçlı aletler fiyatına alınmış bir alet. Gelir gelmez videosunu çekip paylaşacağım.

Mentalfeed, Kerem Ardıçlı ve Tamer06 bunu beğendi.
  9. seatec

seatec DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    c.celik
    Otomobil:
    Nissan
    hayırlı olsun sizin gibi ikilemde oldugum bir üründü. yorumlarınızı merak ile beklemekteyim.

10. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Valla ben bu gün için gelecek diye bekliyorum. Hemen de videosunu hazırlayacağım. tek sorun 1300 TL lik fiyatı. Yurt dışından getirmek istedim, orada daha pahalı satılıyor :) Hayırlısı artık.

11. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    skill 105 barlık makinesinden sonra karcher k5 kullanıp ikisinden memnun kalmayan birisi olarak 12 V ile çalışan bu makineler tamamen gereksiz israf.Normal sulama başlıgını çeşmeye baglasan daha iyi performans alırsın.

Bu 12 V benzeri mantıkla çalışan yıkama makineleri 2055 yılana da gelsek forumda konusu açılacak anlaşılan.

12. demirhan

demirhan Elegance Hastası DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad - Soyad:
    y.demirhan
    Otomobil:
    Seat
    İhtiyaçlar ve kullanım alanı önemli olan. Arac temizligi için bence gereksiz bir harcama olur. Bende karcher k5 var 145 bar bunun basıncını bile yeterli bulmuyorum aslında. Tercih sizin tabiki.

13. okan702

okan702 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad - Soyad:
    okan yazmacılar
    Otomobil:
    Mercedes
    dikkat edin videoda bile kirleri bence tekte çıkaramıyor ( bisiklet ve adam çöp kutusuna sıkmadan hemen önceki an) arabada oluşmuş kirlerde uğraştırıcı olabilir

14. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Arkadaşlar vuran vurana yapmışsınız fakat bir noktayı atlıyorsunuz. Birisi çeşmeye tak daha iyi birisi 145 bar yetmiyor gibi demiş.

Şu noktayı bir daha yineleyeyim.

Sitede ve 6. Katta oturuyorum. Ne su ne de elektrik kullanacak yerim yok. Çok kirli olduğu zamanlarda benzinlikte hızlıca çamuru akıtıp siteye geliyor çift kova yapıyordum. Çift kova için yıkanan arabayı damacana su ile durulayan var mı? 20 litre su bile bazen yetmiyor ve zahmeti çok fazla...

Şimdi bu alet ile kendi deposunu doldurarak iki araç durulayabilirim. Yerim müsait olsa k5 alacak paraya şarjlı depolu bir ürün zaten almazdım.

Ürün geldi fakat sadece çalıştırıp genel olarak merak giderici test ettim ve beklentimi karşılıyor. Havalar düzelsin video da çeker atarım.

Genel anlamda malzeme kalitesi ön planda. Bosch zaten daha kötüsünü yapamazdı.

Böyle bir fırça var, lastiklerde kullanılabilir.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Batarya 18V. Tamamen dolması 1.5 saat ve en az 4 defa doldurup bosaltacak kadar yetiyor. Ses düşük, rahatsız etmez. Doldurup çekçekli bavul gibi kullanabilirsiniz :)

Aliexpress den 200 tl ye 12V pompa alıp 20 litre damacana taşımaktan biraz daha masraflı bir yöntem.

Tekrar söylüyorum, yüksek basınçlı aletler ile kıyaslanacak tek yönü fiyatı... bunun haricinde en iyi yönü tamamen mobil olması.

Araştırmasını yapanlara faydası olması dileğiyle..

Modifix, ottomano, Met!! ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Off road yapmıyorum, şehir içi kullandığım bir golfüm var. Yani öyle sökmek için uğraşılacak kir zaten olmuyor. Çift kova sonrası durulama, jant lastik detayı için kullanmak istiyorum. Kaba kir vs durumlarda benzinlikte 2. Defa su kullanırken bile millet sinirden yiyecek gibi bakıyor. Kiri akıt çek siteye, istediğin gibi temizliğini yap amaçlı benimkisi :)

ottomano, BlaJKeagle ve Des_955 bunu beğendi.
  16. uysal_gs_18

uysal_gs_18 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    Oğuzhan Uysal
    Otomobil:
    Ford
    Arkadaşlar görüyorumki herkes kendi şartlarına göre birşeyler söylüyor adamın zaten evinin önünde araba yıkayabilme gibi bir imkanı olsa zaten dediği gibi alır k5 ini keyfine bakar. 6. katta oturduğu için su ve elektrige ulaşması zor bu yüzden böyletaşınabilinir içinde su depolanabilen birsey almaya karar kılmış. En iyi sizi ben anlarım ben de 6. katta oturduğum için elektrik ve suya ulaşmak imkansıza yakın. Hele birde siteyse oturduğunuz yer cok zor.Fiyatı biraz daha uygun olsa gercekten cok iyi olurmus.

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ottomano ve cabay bunu beğendi.
  17. Modifix

Modifix DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad - Soyad:
    Utku Ugra
    Otomobil:
    Toyota
    Hocam video ilede desteklerseniz cok güzel olur. Bende merak ettim aleti

18. cabay

cabay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Celal Abay
    Otomobil:
    Golf
    Kar yağış sebebi ile çekemiyorum şu an :) Kwazar ile uygulama yaparak çekeceğim ilk fırsatta.

19. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    366
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
    Herkesin görüşlerine, beklentilerine, taleblerine saygı duymak gerekir., pahalı mı evet pahalı., bu fiyata değer mi tartışılır ama arkadaşın yıkama imkanları kısıtlı ve mecburiyetten almaya karar vermiş., ben 2 sene boyunca 3. kattan 25m uzatma kablosu çektim sırf arabanın içini temizlemek için., bunu 6. kattan yapmaya kalksan yapamazsın..

latissimusdorsi, uysal_gs_18 ve cabay bunu beğendi.
  20. Türkiye

Türkiye DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    52
    Ad - Soyad:
    . Susan
    Otomobil:
    Seat
    İmkan kısıtlı olunca insan her şeyi deniyor. İkinci katta oturuyorken site önünde yer bulamadığım için 100m uzatma kablosu ile 100m hortum aldım. Yıkamasına yıkadım da toplaması mümkün olmadı, kesip kesip kullanıyorum şimdi ihtiyaç oldukça. :joy: Yeni taşındığım sitede ise yola hortum veya kablo ulaştırma imkanı zaten yok, ailemin evine gidiyorum yıkamaya, meraklı komşular hariç oldukça musait. :)

Dolayısıyla hiç yoktan işinizi görecektir diye düşünüyorum, merak edenler için ufak bir inceleme güzel olur.

latissimusdorsi, ottomano ve cabay bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş