Detail Marketi

Bmw Sahiplerinin Dikkatine!

'Sohbet' forumunda -DoGo- tarafından 8 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. -DoGo-

-DoGo- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    269
    Ad - Soyad:
    Mete
    Otomobil:
    BMW
    Herkese merhaba,farklı bir forumda benzer sorunları yaşayanlarla bu konuyu konuşmuştuk ve kendi adıma yaşadığım tecrübeleri forumumuzda da faydası olabilir diye paylaşmak istiyorum.

2011 F10 530 dizel xdrive aracım var 8 ileri ZF şanzıman..

Araç hareket ederken 1. ve 2. vites geçişlerinde alt kısımdan tak tak birkaç kere ses geliyor 3.vites ve sonrasında hiçbir sorun yok.

Ankara da iyi bir özel servise gösterdim EGR ya da transfer kutusundan yapar şanzımanda bir şey yok dedi ama vakit bulup da yaptıramadım.

Forumda paylaşılan sorunlarda benzer şikayetler genelde şaft takozundan kaynaklanır denmiş,benim sorunum da bundan kaynaklanıyor olabilir belki de diye düşündüm.

Borusan ile konuştum;şase numarasından kontrol ettiler 2 sebeple F10 lar ücretsiz kontrol için geri çağrılmış.
    - Egzoz gazı geri emilim modülü
    - Şanzıman takozu

Aracı ücretsiz bakıma getirin bu iki sorun fabrikasyon hatalı olabilir kontrol edilecek hata varsa ücretsiz yapılacak dendi.Borusanın ücretsiz bir şey yapacağına inanmıyordum ama dün aracı teslim aldım.

Yapılan işlemler,
    -Şanzıman takozu değişmiş
    -Egr (yanlış anlamadıysam eğer,egsoz gazıyla alakalı bir sorundan bahsediyorlar çünkü) sökülüp fotoğrafları çekilmiş ve almanyaya gönderilmiş.Gelen sonuca göre eğer bir sorun varsa tekrar çağırıp hatayı ücretsiz düzelteceklerini söylediler,oringleri değişmiş kontrol amaçlı.

Sonuç;1. ve 2. viteste 3er-4er kere tak tak tak diye vuruntu oluyordu,şimdi sadece 1 den 2 geçerken çok cılız 1 kere hissediliyor,dikkatli dinlemezseniz anlaşılmaz bile.

Sorunumu %90 çözmüş oldu Borusan ve hiç para ödemedim,açıkcası hala inanasım gelmiyor:) F10 sahipleri hatta belki e46 larda da aynı durum varsa şansınızı deneyin derim.

Kusurlu mal sınıfında,farbrikasyon bir hata olması sebebiyle böyle bir özel durum yaşanıyor,araç sahiplerinin dikkatine.

Herkese iyi günler dilerim..

2. kevepsi

kevepsi Çekirge DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,543
    Ad - Soyad:
    Ömer
    Otomobil:
    Opel

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, ama bilin ki o sorunu çözen Almanya BMW ;)

Gurolbaban ve -DoGo- bunu beğendi.
  3. -DoGo-

-DoGo- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    269
    Ad - Soyad:
    Mete
    Otomobil:
    BMW
    Haklısınız,Almanya ya fatura ediyorlardır tabi ama yine de Borusan bir yolunu bulup ücretli bir şey çıkarır diye süpheleniyordum :D

4. SeyitEren

SeyitEren based on a true story DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    323
    Ad - Soyad:
    Seyit Eren SALİHOĞLU
    Otomobil:
    BMW
    Faydalı bilgiler, teşekkür ederim.

5. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    202
    Ad - Soyad:
    Gürol Baban
    Otomobil:
    Seat
    Kırılan dsg'yi değiştiren vw, arızayı gideren almanya bmw.
    Bizimkiler kaldırıma düşsen asfalta iteklerler.

6. freeman6161

freeman6161 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    BMW
    Eğer sorun komple şanzıman değişimi gerektirse hiçbir şekilde arkanızda durmazdı firma. Takoz ucuz birşey olduğundan halletmişler.f30 aracım vardı. 8 zf servis bakımlı olsa bile arızalanan, kullanıcı hatası diye yapmayan borusanın yazılarını çok okudum. Geçmiş olsun diyelim size

Bu Sayfayı Paylaş