Detail Marketi

Befar Far Temizleme Seti Ile Araç Farlarını Yenilemek.. ?

'Far Temizliği' forumunda rafeta tarafından 27 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. rafeta

rafeta DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    R A
    Otomobil:
    Seat
    Merhabalar Herkese,
    Hafta sonu far temizliği için Befar Far Temizleme seti satın aldım. Her şey güzel tam set halinde 1000lik ve 2000lik zımparası mevcut içinde sonrasında çizik alıcı pasta ve cilada var.
    Sırası ile 1000lik ve 2000lik zımpara ile işlem yaptım farın sararmış kısımlarında sarılıklar gitti ancak farda komple işlem yaptığım için genelince mat beyaz bir göruntu oluştu. (Ekteki resimde mevcut) Sonrasında pasta ve cila ile aynı şekilde şarjlı matkapta zımparaları kullandığım düşük devirde işlem yaptım ancak değişen pek birsey olmadı acaba burada yaptığım yanlış nedir ? Benim gibi karşılaşan vardır belki veya konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olmak ister belki.
    Şimdiden teşekkürler

2. escwax74

escwax74 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    y.b.
    Otomobil:
    Nissan
    Merhabalar , far yenileme ile ilgili bircok ürün mevcut sanırım normalde zımpara dan sonra kimyasal buhar sayesinde ısı vererek parlaklık yenileme özellikli ürünler var bu ürün onlardan değil mi?

3. rafeta

rafeta DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    R A
    Otomobil:
    Seat
    Yok bu urun ıcerısınde 2 zımpara (1000 2000) cizik giderici ve cila cıkıyor.

4. demirhan

demirhan Elegance Hastası DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    72
    Ad - Soyad:
    y.demirhan
    Otomobil:
    Seat
    Aynı üründen bende de var geçen sene kullandım bir sorun yaşamadım. Yalnız şunu söyleyebilirim. Zımparalama işlemini özelliklede ince zımpara işlemini uzun bir süre yapmanız gerekmekte. Yani far iyice açılana devam edin sonrasında polisaj işlemini gerçekleştirin.

5. ihtiyar2jz

ihtiyar2jz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad - Soyad:
    Gürkan
    Otomobil:
    Toyota
    Farın yüzeyine baktığınızda ince çizik vs yoksa muhtemelen polisaj kısmında aksilik olmuş. Oto yıkamacıya götürüp makinesi ile farlara sadece pasta atmasını rica edin

6. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    281
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Her ne yaparsanız yapın üzerine UV korumalı bir katman sürün. İster vernik atın ister Würth koruyucu. Yoksa 6 ay 1 yıl sonra yine sararacak. Zımparayla koruma katmanının tamamını aldınız çünkü....

Ayrıca çizikleri almak için 800-100-1200-1500-2000 sırlamasını izleyin. 2000 lik zımpara 1000 liği almayabilir. Alsa da aylar yıllar!! boyunca sürmeniz gerekebilir.

7. Ottomix

Ottomix DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Burakcan altuntaş
    Otomobil:
    BMW
    Zımparayı su ilemi yaptınız kurumu?

8. rafeta

rafeta DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    R A
    Otomobil:
    Seat
    Merhabalar,

Saolsunlar fabrika da mailime geri döndü, satın aldığım yer yamaçlarda yardımcı oldu.

Sorun şuymuş 1000 lik ile yaptığım zımpara sonrası 2000lik zımpara yetersiz kalıyormuş 2000lik zımparanın peşine 3000lik zımpara uyguladım ve çiziklerin bıraktıgı buglu görüntü gitti. Sonrasında pasta ve cila ile istediğim duruma geldi. Belkide başka deneyenler Olurda onlara fikir olur.

İyi günler herkese..

EmirhanYigiter ve tolu_en bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş