Detail Marketi


Autoglym Rapid Aqua Wax Incelemesi

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda SubaruOutback tarafından 21 Haziran 2022 tarihinde açılan konu

 1. SubaruOutback

  SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

  Katılım:
  18 Haziran 2010
  Mesaj:
  6,333
  Alınan Beğeniler:
  3,157
  Şehir:
  STanbul
  Ad - Soyad:
  Hakan Boxer
  Otomobil:
  Subaru
  Niyetim başka ürün kullanmaktı ama baktım bu ürün ile göz göze geldik, bugünün şanslısı sensin gel seni meşhur edeyim dedim, olur abi dedi :D :D Efem, videoyu çekeceğim gün bu ürün ile ilgili hiç bir hazırlık yapmamıştım, gayet hesapsız gelişti ama neyse ki evdeki hesapsızlık çarşıya uyum sağladı.

  Ürün tek başına satılıyor mu bilemiyorum ama ben kit halinde satın almıştım. Kit dediysem de kutu içinde ürün haricinde 2 tane kaliteli mikrofiber bez var o kadar.

  Ama bezlerin hakkını yememek lazım zira kurulama için bile kullanılır. Wax silmek için yapılmışlar ama wax silmek haricinde de güzel iş görüyorlar :)


  Efem ürünün içeriğinde carnauba varmış ama ne oranda varlığını sürdürüyor onu bilmiyorum. Krem rengini andıran bir rengi var, yoğun değil, gayet sulu zırtlak bir ürün ve pH değeri de nötr diyebileceğimiz seviyelerde.

  Bu arada, ürünün dairesel çizik maskelemek gibi bir misyonu var mı yok mu diye ona da baktım, maalesef yok. Islak yüzeye sıkıp silince aktifleşiyor ve yüzey kaygan, parlak ve hidrofobik hale geliyor. Enerjisi maalesef erken bitiyor, özellikle de otomobili nemli bir ortamda açıkta muhafaza ediyorsanız kaput, tavan ve bagajda ürün yüzeyden erken ayrılıyor. Ama yan panellerde etkisi devam ediyor.

  Etkisi de taş çatlasın 1 ay sürüyor. Açıkta muhafaza edilen otomobilde 15 günü geçmek zor.

  Bu arada, ürünü, cama ve boyasız plastiklere de uygulayabiliyorsunuz. Ama boyasız plastiklerde etkisi sadece hidrofobi oluyor. Yani öyle bariz bir koyultma göremedim. Ama ilerleyen günlerde Subaru veya Duster'da da kullanır sonuçları paylaşırım.


  Videoyu izlemek isteyenler için şöyle aşağıya sessizce bırakıyorum.

   
  EmirhanYigiter, kapetan ve Fatih37 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş