Detail Marketi

Aşındırıc Önerileri

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda GRAFTT tarafından 16 Ekim 2020 21:29 tarihinde açılan konu

1. GRAFTT

GRAFTT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Erkan
    Otomobil:
    Renault
    Merhabalar.
    Makita 9237 makinamla Faracla 150 mm sarı sünger kullanmaktayım pasta işlemlerinde.

Menzerna
    - AS 30
    -400
    -1000
    -2500
    -3000

Menzerna 400 : Genelde memnun olduğum bir aşındırıcı bazen yün pedlede çalışıyorum ama yün ped kısa sürede aşınıdırıcıya doymasından dolayı uzun süreli çalışma sağlamıyor.
    Faracle sarı süngerle ise öyle güzel çalışma sağlıyorki saatlerce çalışabilirim :) Fakat genelde Alman arabalarında orjinal verniği üzerinden çizik almakta zorlanıyor.

Bu konuda aşınıdırı öneriniz ne olur ? Menzerna 300 hiç kullanmadım acaba çalışma durumu 400 gibimidir ?

Menzerna 2500 : Genelde yıkama kurulama çiziklerini almakta kullanıyorum ve tek katta güzel parlaklık veriyor, ardından 3800 ile uzun soluklu işlem sonrası muazzam neticeleniyor. Yine Farecla Sarı süngerle kullanmaktayım.

Faracle sarı süngerle ise öyle güzel çalışma sağlıyorki saatlerce çalışabilirim :) Sert vernikli araçlar zor netice verebiliyor ve şuanda fiyatı baya yükseldi alternatif ne önerebilirsiniz ?

umut111 bunu beğendi.
  2. ViraCarCare

ViraCarCare DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Ahmet SİNEMACI
    Otomobil:
    Renault
    Merhaba ,
    Koch Chemie grubunu öneririm. H9 un alamayacağı çizik yok :) Keçe ile kullanmanızı tavsiye ederim. F6 ile orta sert sünger ile üstünden geçip M3 ile hare giderici atarsanız ayna kullanmazsanız birdaha

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GRAFTT bunu beğendi.
  3. GRAFTT

GRAFTT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Erkan
    Otomobil:
    Renault
    Teşekkürler. Daha önce koch ürünleri kullanmadım, kullanımı nasıldır peki ? Kullandığım ürünler hakkında küçük bilgiler sundum yani çalışma prensibimi nasıldır örneğin uzun süreli çalışma imkanı sunuyor mu ?

4. ViraCarCare

ViraCarCare DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Ahmet SİNEMACI
    Otomobil:
    Renault
    Yeterince yağlı uzun süre calismaya elverişli

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GRAFTT bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş