Detail Marketi

Arkadaslar Aranizda Hobisi Seyahat Etmek Olan Var Mi?

'Sohbet' forumunda ottomano tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. ottomano

ottomano DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,200
    Ad - Soyad:
    Can
    Otomobil:
    BMW
    Evet biliyorum detaille ilgisi yok, o yuzden konuyu sohbet bolumunde actim, aranizda hobisi seyahat etmek, degisik yerler tanimak olan var mi? hanimla benim en buyuk hobilerimizden biri seyahat etmek ve dunyayi tanimak, daha onceki gun iskandinavya seyahatinden geldik, malmö, stokholm,( isvec) tallin(estonya), san petersburg(rusya), rostock(almanya), helsinki(finlandiya).
    tur gemisinde bir turk ciftle tanistik, üzeyir bey ve kadriye hanim, harika insanlar ve tam gezgin tipler, dunyanin neredeyse ucte birini gormusler, hindistan, tayland dan filan bahsettiler, kasinmaya basladim, hanim zaten dunden razi...:)
    aranizda tayland'i , hindistan'i filan gorenler var mi arkadaslar, ne dersiniz gidilir mi?
    Bir de Turkiye de GAP turundan bahsettiler, harikaymis, ucakla istanbul'dan adana oradan tur otobusuyle, mardin, antep, urfa, batman filan, hem cok ucuzmus hem de harika.
    bir de balkanlardan bahsettiler kosova, bosna, sirbistan, karadag oralar hem cok ucuz hem harika guzelmis.
    hanimla liste yaptik ispanya ve turkiye disinda diger ulkelerde tam 41 sehir gormusuz beraber,
    simdilik ufukta bu yerler var, bahsettigim yerler hindistan, tayland,balkanlar ve gap
    bakalim ufak ufak allah saglik ve para verirse gidecegiz
    bir de buyuk hayalimiz küba ve arjantin var allah omur ve saglik verirse.

simdi son geziden bir kac resim:

stockholm

tallin(Estonya)

san petersburg(eski leningrad) metrosu

san petersburg

san petersburg

stockholm

san petersburg

son soz olarak san petersburg beni gercekten cok sasirtti, hanim paris mi daha guzel san petersburg mu karar veremedim, burasi paris kadar guzel dedi.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2019
    karakazan, lrfan, Türkiye ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. mselver

mselver DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    429
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Toyota
    Aslında bende karavanla yurt dışı değil Türkiyemi gezmek istiyorum

Şöylle karavanımıda kendim yapıp fırsat bulduğumda uzun değil kısa kaçamaklar yapmak isterdim
    Ne yazıkki evdekiler bana uymuyor
    Tatilde ağustos böceği gibisin ne yoruluyosun nede duruyorsun diye söyleniyorlar bizim ufaklıktada tip1 diyabet çıkınca doğru düzgün bi yere gidemiyoruz onu düşünmemiz lazım
    Anca forumlardan bloglardan gezen arkadaşları takip ediyorum

ottomano bunu beğendi.
  3. ysnakrs

ysnakrs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    106
    Ad - Soyad:
    yasin
    Otomobil:
    Suzuki
    @ottomano üstad, Türkiye'de hobi lüks oldu artık, hele gezmek görmek seyahat etmek tamamen belli bir kesim ve üzerine hitap etmeye başladı.
    Uzak doğu ve Asya - Pasifik ülkeleri ile ilgili elimden geldiğince yardımcı olurum, çok uzun süre zaman geçirdim o rotalarda.
    Gittiğim ülkeler;
    Almanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Norveç, Finlandiya, Azerbaycan, Pakistan, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Vietnam, Güney Kore, Çin.
    Asya-Pasifik tabi bir cennet, gitmenizi tavsiye ederim. Anladığım kadarıyla Cruise gezileri yapıyorsunuz, lakin ben misal Tayland'ın bir adasına gidip 1 ay her şeyden uzaklaşmayı tercih ediyorum.
    Balkan rotaları çok revaçta fakat nacizane tavsiyem uzaktan yakına doğru seyahat etmeniz, Balkan rotası dibinizde hep gidersiniz bence uzak rotaları bir an önce keşfetmeye bakın. Şimdi benim hedefim Karayipler bölgesi, Arjantin felan. Tabi sağlam bütçe lazım bakalım nası yapcaz

ottomano bunu beğendi.
  4. ottomano

ottomano DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,200
    Ad - Soyad:
    Can
    Otomobil:
    BMW

Tesekkur ederim, saptamalarinizda cok haklisiniz, uzak dogu icin gitme isi olursa yardiminizi rica ederim, gemiyle gitmemizin sebebi hanimin yegeni ispanyol cruise firmasinda bilgisayar uzmani olarak calisiyor madrid'teki ofislerinde, bize cok uygun firsatlar oldugunda haber veriyor ve cok uygun fiyata gidiyoruz, o yuzden tercih ediyoruz, ama gemisiz de bir cok yere gittik, gemi, ucak, tren farketmez onemli olan dunyayi gormek.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2019
  5. taner meşe

taner meşe DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    466
    Ad - Soyad:
    Taner MEŞE
    Otomobil:
    Jetta
    Bizde ailecek keşif ekibi gibiyiz .

Kısa mesafe dahi olsa önceliğimiz daha önce görmemiş olduğumuz bir yer olması..

İnternette araştırma yaparak tavsiyeleri okuyarak bir excel listemiz var oraya sıraya ekliyoruz ve her fırsatta listedeki yerleri keşfe gidiyoruz.

Kamp kurmayı da çok severiz. Ufaklık 17 aylık oldu nasipse haziran ayı ile birlikte onuda kampçı yapacağız :D

Eşim fransız olduğu içinde çokça yurtdışı seyehatlerimiz de oluyor. Ama ÜLKEM cennet cennet.. Çok üzülüyorum ömrüm yetmeyecek tamamını görmeye diye..

ottomano bunu beğendi.
  6. sly

sly DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad - Soyad:
    Mehmet Taslı
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Land Rover Defender`im ile mobil ev halinde Karadeniz kiyisi haric turkiyenin pek cok yerini gezdim.
    Istanbuldan Mersine kadar ege sahil seridinde de girmedigim, inmedigim koy kalmadi.
    Bunu disinda Snowboard icin Canada Vancouverda uzunca zaman gecirmisligimiz ve Fransa alplerinde de pekcok bolgeye gitmisligimiz var.

ormancı, ottomano ve mselver bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş