Detail Marketi

Araç Camındaki Zorlu Kireç Lekesi Nasıl Çıkar? Yıl 2020

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda Memed tarafından 9 Temmuz 2020 tarihinde açılan konu

1. Memed

Memed DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Burak
    Otomobil:
    Mitsubishi
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Aracımın camları Ankara'da fıskiyeden gelen su sonucu gün boyu güneş altında sulanınca aşırı derecede kireç tutmuş. Ön camdaki kireç sürerken baya göze batıyor.

Bu durum için önce akşam yol üstü köpüklü bıcıbıcıya soktum, eve gidince aracı yıkadım, tabiki geçmedi. Sonra camsil, üzüm sirkesi, beyaz sirke, kolonya ve porçöz kireç çözücü kullandım. Ancak %10-15 ini geçirebildim. Artık nasıl bir suysa kireci çıkmıyor, camdan soğuttu beni. Forumda okuduğum iki ürün Atasın bir ürünü ve 3D Eraser belki çözüm olabilir diye düşünüyorum.

Aranızda benzer durumu yaşayanlardan çözüm önerilerini bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

2. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    636
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    merhaba auto glym glass polish işinizi görecektir(elle yada çıkmaz ise makşne ile) ya da herhangi bir pasta ile de çıkarabilirsiniz

Memed bunu beğendi.
  3. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    3D Eraser kesin çözüm olur. Koch Chemie FSE de çok daha zayıf bir kireç sökücü olarak yeni oluşan lekelerde denenebilir.

Memed bunu beğendi.
  4. Unarmedpower

Unarmedpower DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    469
    Ad - Soyad:
    Ömer atmaca
    Otomobil:
    Renault
    Eraserdan çözüm almak için sert sünger ile biraz efor sarfetmek gerekiyor. Kireç yoğunluğuna göre 2-3 tekrarda isteyebilir

Memed bunu beğendi.
  5. dragonette

dragonette DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad - Soyad:
    U. S
    Otomobil:
    Hyundai
    Maalesef benim aracimda kirec icin cok ise yaramadi.Bir de arkasindan biraktigi pudramsi tozu temizlemekle ugrastim.

Memed bunu beğendi.
  6. Memed

Memed DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Burak
    Otomobil:
    Mitsubishi
    üstad kullanımını nasıl yapmak gerekli? 30 snden fazla camda tutmayın diyor uygularken bir de cama zarar vermeyeyim.

7. UrTR

UrTR DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    424
    Ad - Soyad:
    Uğur TAMER
    Otomobil:
    Opel
    9 yaşındaki aracımda daha önce hiç kireç için ürün uygulanmamışken yani 9yıllık kireç lekelerine 3d eraser ile 30saniyede son verdim =)

nuriksari, EmirhanYigiter ve Memed bunu beğendi.
  8. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    636
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    ozaman carpro ceriglass diye bir ürün var baya iddalı videoları var. ben almayı düşünüyorum sizin de aklınızda bulunsun. ve glass polish tozu hakkaten sıkıntı :)

jacko_aj_s bunu beğendi.
  9. mühendis

mühendis DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    emir
    Otomobil:
    BMW
    Hiç kullanmadım ancak 3D eraser araştırdığım kadarıyla çok başarılı bir ürün ancak dikkatli olmak gerek çok agresif bir ürün uygulama hatalarından dolayı aracına zarar verenler vardı

10. emre-sti

emre-sti DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,363
    Ad - Soyad:
    Emre
    Otomobil:
    Subaru
    3d eraser I cama maktap ucu süngerle güzelce yedirdim. Sonra oto yikanaya gidip basınçlı su tuttum 1 saat kalmıştır cam üstünde bir şey olmadı

11. dragonette

dragonette DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad - Soyad:
    U. S
    Otomobil:
    Hyundai
    Dun bir kac kirac lekesi uzerinde AutoGlym GPolish denedim ve olumlu sonuc aldim :) Asil mesele kucuk bir mikrofiber bezle biraz bol ve baskili uygulama yapmak, sonradan olusan buffing tozu icinde trimlere uzak durup mumkunse hava tutmak gerekiyor :)

12. Unarmedpower

Unarmedpower DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    469
    Ad - Soyad:
    Ömer atmaca
    Otomobil:
    Renault
    sert süngere sıkıp yatay ve dikey hareketlerle uygulama yapıp suyla durulayın. sert sünger yoksa mikrofiber bezi bir takoza sararak kullanabilirsin.

13. brkksknn

brkksknn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Burak Keskin
    Otomobil:
    Kia
    hocam ben hiç araç için özel bir ürün kullanmadım. sadece camlarda vardı benim. A101'de sirkelim diye yeşil renkli bir sıvı var. Camda tek bir kireç lekesi dahi bırakmadı. Kaporta aksamında denemediğim için bu konuda bir tavsiyede bulunamayacağım.

14. sergen38

sergen38 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad - Soyad:
    ömer ula
    Otomobil:
    VW
    3D eraser uygulaması biraz sıkıntılı diye biliyorum uygulama yapan varsa videolu paylaşım yaparsa hepimiz bilgilenmis oluruz

15. ugurcan.92

ugurcan.92 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    uğurcan yıldız
    Otomobil:
    Opel
    Önce camı güzelce temizliyoruz.Sonra 2000lik su zımparasını alıp cama uygulamaya başlıyoruz.2000 camı çizmez.Sonra tüm lekeler gidiyor.Sadece zımparayı yaparken yukarıda hortumla sürekli su tutun zımparayla cam arasına toz vb. girmesin camı çizer kesin çözüm 10dklık iş.İsterseniz lokal bir yerde deneyin bir sorun olup olmadığına bakın

helim bunu beğendi.
  16. helim

helim DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    289
    Ad - Soyad:
    HELİM TÜRKMEN
    Otomobil:
    Polo
    aynı şeyden bende müzdariptim sunroof ve arka cam çok fazla suya maruz kaldığı için ve güneşten dolayı
    kuruyan sudan kalan kireç lekeleri.
    elimde daha önceden ataş valer kireç çözücü vardı kuru durumdayken sıkıp 30/40 saniye bekletip sildim gayet temiz ve başarılı bir iş çıkardı
    tavsiye edebilirim kolay gelsin.

17. helim

helim DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    289
    Ad - Soyad:
    HELİM TÜRKMEN
    Otomobil:
    Polo
    bir dahakine denemek lazım olabilir:)

18. doctor_jayjay

doctor_jayjay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    178
    Ad - Soyad:
    Onur Yaşa
    Otomobil:
    Nissan
    Ben de 3D mağduruyum, ürün cama zarar vermeyebilir, netlik giderse yine uygulanıp temizlenebiliyor ama kaportada vernik üzerinde özellikle plastik üzerinde çok dikkatli olun. Seyreltin bir fısfıs şişede. Aracımdaki kaplama üzerinde kullandım, kaputun rengini açtı, 500 lira gitti :) 1 2 yıl önce :).

Verniği vs sökülenleri var, Amazondaki yorumlara bakın görüceksiniz. Ciddi agresif ürün dikkatli olun kullanırken.

19. dragonette

dragonette DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad - Soyad:
    U. S
    Otomobil:
    Hyundai
    Porcoz deneyen oldu mu acaba? Ben zor da olsa Auto Glym Glass Polish ile sonuc aldim ama baya ugrastirdi. Size tavsiyem cm suyunuzu saf su alin ve icine wurth vb. cam suyu sampuani ekleyin. Firsat buldukca araci yikamasaniz bile bir kova su ve az miktarda oto sampuani ile camlari silip temizleyin goreceksiniz hem cizik hem kirec olusumunun onune gececeksiniz.

20. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    241
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Ürün içeriğinde Amonium BiFlorid vardır 3% oranında, yani asidik bir ürün kullanırken dikkatli olmak gerekir zaren başka türlü kireç lekesi çıkarması zorlaşır. Ürün seyreltilmez, kullanıma hazırdır. Plastik yüzeyler için kullanılması zaten tavsiye edilmez, plastik yüzeyde kireç lekesi olmaz. Olan lekeler APC ile gerekilirse Magic Sponge ile çıkar. Ürün özellikle cam içindir, cama zarar vermez söylenildiği şekilde kullanılırsa. Kaporta için de belirtildiği şekilde kullanılır ve iyice hızlıca durulanırsa yani dikkatli olunursa sorununuzu çözecektir. Vernik yakması, kaput rengi açması 500 liraya malolmasını daha detaylı paylaşırsanız ışık tutacaktır. Okudum amazonda verniği sökülenler var demek biraz ezbere olmuş. 3D Eraser den önce benzinlikte yokamacılarda şurda burda ya da belli markalardaki asidik jant temizleyiciler şampuanlar kostikli köpüklere dikjat etmek gerekir. Kireç sökücü ger yıkamada kullanılmaz neticede ama diper ürünler her yıkamada lazım şampuan ve jant temizleyici

Bu Sayfayı Paylaş