Detail Marketi

Antalya'da Seramik Kaplama Için Yer Tavsiyesi

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda Zerathul tarafından 12 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Zerathul

Zerathul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ahmet Barış Koçer
    Otomobil:
    BMW
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta sıfır bir araç aldım. Hazır sıfır araç almışken seramik kaplama yaptırmak istiyorum.

Isparta'da yaşıyorum ve tercihen Antalya'dan daha uzak bir yere gitmek istemiyorum. İzmir'de Hardcore Garage ile görüştüm aslında içime sindi, ancak Antalya'da yer bulamazsam oraya gideyim diyorum. Var mı tavsiye edebileceğiniz bir yer?

Bir de çevremdekiler aracın zaten beyaz çok gerek yok falan diyorlar. Böyle bir durum var mıdır? Araç metalik beyaz bu arada.

2. SYSOP

SYSOP Kıdemli DT Üyesi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad - Soyad:
    ÇAĞRI
    Otomobil:
    Nissan
    Hayırlı olsun, çevrenizdekiler bu forumu görse çoğumuzun aklını kaçırdığını da düşünür. :D
    Siz doğru yoldasınız, devam ediniz.

3. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    263
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Seramik kaplama temelde koruma amaçlı yapılır. Gelişen teknolojiyle ürünler güzel derin bir parlaklık da katıyorlar. Bunu ekstra olarak düşünmek lazım.
    Beyaza da siyaha da seramik olur. Parlaklık 2-3 hızlı cilaya da bakar parlaklıktan çok korumaya bakmak gerekir.

Aracınızın marka modelini bilmiyorum ancak şahsen BMW Mercedes vs gibi 400-500 K TL fiyatlı bir araç almış olsaydım, aracı doğrudan galeriden İstanbul-Ankara'da tanınmış yerlere göndertirdim. 3-4 gün yatacak çünkü. 200 TL ye pasta cila yapan yere 1200 e seramik yaptırınca bu işin hakkını vermiş olmuyorsunuz.

Şayet aracınız çok değerli değilse bu sefer de bir seramik için 3000 TL vermek makul gelmeyebiliyor. Bu gibi durumda da yeni araç güzelce yıkayın demirtozu ve kil temizliği yapın. Bir pasta cilaya götürün polish çeksin sadece. Alın IPA'yı silin Çin seramiği uygulayın. Yılda bir bunu yapsanız hem korumanız hem parlamanız olacak.

Bu gibi durumlarda tercihler çok önemli.

Misal Accent Blue 1.6 dizel. Araç güzel ama yalıtım sıfır. Lastikler yetersiz. alacaksın bu aracı kenara 5000 TL daha koyacaksın. İlk günden full yalıtıma göndereceksiniz. 3 gün yatacak. Oradan lastikler değişecek. Varsa 1-2 konfor öğesi eklenecek. Sonra eli yüzü düzgün makul bir boya koruma. alıp güzel güzel bineceksiniz. Ama zaten accent blue yu alan adam zorla alıyor. Bu tarz işlere 5000 TL daha ayıramıyor. Gibi gibi. Sizin durumunuz da biraz size özel. Ne istediğinize karar verin ve geciktirmeyin.

Hayırlı olsun....

4. alfabeta

alfabeta DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad - Soyad:
    Bülent CENGİZ
    Otomobil:
    Citroen
    Hardcore garaj Cem emin olun doğru tercih. Hiç uzaklarda yer aramayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

EmirhanYigiter bunu beğendi.
  5. Zerathul

Zerathul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ahmet Barış Koçer
    Otomobil:
    BMW
    Hocam Teşekkür ederim cevap için. Araç 350.000 lira değerinde bir araç(A4). Haftaya randevu alıp İzmir Hardcore Garage'a gitmeye karar verdim gibi.

6. Zerathul

Zerathul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ahmet Barış Koçer
    Otomobil:
    BMW
    hocam Hardcore garage uzak işte ama bir arkadaşımda kalacağım artık 3 gün. Benimde içime sindi randevu alacağım bu hafta.

7. nikakarub

nikakarub DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Burak Akın
    Otomobil:
    Fiat
    Merhaba ben de antalyada yaşıyorum ve seramik yapacak yer ararken mesajınızı gördüm. Antalyada kimse yer önermemiş aracınızın son durumu nedir acaba izmire mi götürdünüz ? Antalyada 1 2 yer dikkatimi çekti bu işi yapan yalnız isim vermek forum kurallarına aykırı olur mu diye şüphe ettiğimden yazamıyorum. Antalyada seramik kaplama yaptırabileceğim bir yer önerisine açığım.

Bir de seramik kaplama yaptırmak mı yoksa şeffaf folyo yaptırmak daha mantıklı sizce ?

Son düzenleme: 9 Aralık 2019 16:12

Bu Sayfayı Paylaş