Detail Marketi

Af Tripple - Menzerna

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda smertt1 tarafından 19 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. smertt1

smertt1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    Mert
    Otomobil:
    Toyota
    Merhabalar,

Bu site bana heryaza girişte sürekli birşeyler katıyor :) Geçen senelerde eller bilthammerlar, srpler denemiştim. Artık acaba bir makine alsam mı diye yeniden bakınıyordum.

Menzernanın 400-2500-3800 3lüsünü makine ile yapabilir miyim hiç bilmiyorum. Elime daha önce makine almadım :) Bu yazda birşeyler yapmak istiyorken Af yi neden elimle sürim ki dedim :)
    Bu yüzden bu yaz en azından,

Yıkama
    Demir Tozu
    Kil
    Yıkama
    Af Tripple Makine ile

yeterli olurmu?

Aracım Seat Ibıza 2013 model önceki sahibi bayan boya durumu cok iyi değil ama sonuc en azından beni tatmin eder değil mi ? Yoksa sizce elime makine dahi almadan menzerna 3lüsüne girişmelimiyim ?

Ayrıca tavsiyeniz varsa memnuniyet ile dinlerim.

2. smertt1

smertt1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    Mert
    Otomobil:
    Toyota
    Birde eğerki sizde Af ye yönlendirirseniz, Af yi bu tarz(biliyorum mükemmel değil ama en azından cizik doldurmak için) makine ile sürersem sonuç ne olur ?

3. YunusEmre42

YunusEmre42 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    191
    Ad - Soyad:
    YUNUS EMRE ANDAÇ
    Otomobil:
    Opel
    Bu makineyi almaktansa giriş seviye polisaj makinesi almanızı tavsiye ederim

smertt1 ve AdanaDetailing bunu beğendi.
  4. AdanaDetailing

AdanaDetailing Sponsor

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad - Soyad:
    Mahmut MARULDALI
    Otomobil:
    Audi
    Selamlar .

Öncelikle resmini aldığınız makineye tavsiye etmem onun yerine amatörde olsa güzel bir polisaj makinesi almanızı tavsiye ederim .

Menzerna 400-2500-3800 üçlüsünü ilk başta kullanabilirsiniz fakat tavsiyem önce hurda veya aracınızda boyalı panel varsa o panelde denemenizi tavsiye ederim . Af triple ile makine ile tatmin edici sonuçlar almanız mümkün ben işçilik anlayışım nedeni ile triple kullanmadım hiç ama başlangıç için af triple kullanmanızı öneririm . Menzerna kombinasyonu ilk etapta sizin için hem çok yorucu olacaktır hem çok daha fazla tecrübe ister . Son olarak ilk etapta asla %100 çizik almak için uğraşmayın boyayı boş yere kazıyıp durursunuz .

smertt1 bunu beğendi.
  5. mrtkfa

mrtkfa DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    132
    Ad - Soyad:
    mert kafa
    Otomobil:
    Renault
    merhaba. af triple de diger asindiricilar gibi isitarak asindirarak aliyor cizikleri. sonrasinda icindeki cila ile koruma sagliyor. koruma omru 3 yikama gibi. uygularken zaten bekleme sureside korumanin boyaya tutunmasi icin. el ile uygulamak bence tam bir eziyet. duzgun bi is cikarmak zor. makine de dusuk devirle yavas yavas olur sanirm ben denemedim ama. sonucta soylediginiz kombinasyon sa tripple en azindan 2 3 aylik bi koruma saglamayacaksa boyaya da kendine de eziyet. benim sahsi fikrim cizik almak uzman isi uzmanina aldirip koruma ve ciziksiz yikama kurulama isine kafa yormak.

smertt1 ve AdanaDetailing bunu beğendi.
  6. smertt1

smertt1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    Mert
    Otomobil:
    Toyota

Her iki cevap içinde teşekkür ederim. Resmini gönderdiğim makineyi almak acıkcası zaten aklımda yok. sadece elle yorulmaktansa acaba demiştim. Ama vazgeçmekte fayda var sanırım.

400-2500-3800 3lüsünü bolca forumda okudum fakat boyayı aşındırmaktan, kazımaktan cekiniyorum tabii. hurda panel fikri belki olabilir bir öneri aslında :)

Dışarıdan birkaç fiyat aldım aracım 3kapı hatchback boya korumada pek çok yer komple 1000-2000 arası fiyat verdiler açıkcası biraz bütcemi asıyor.kendim 500 gibi bi rakamlara bitirebilir miyim diye düşündüm ama.. sanki sadece dışı yaptırmak daha mantıklı olacak :)

AdanaDetailing bunu beğendi.
  7. AdanaDetailing

AdanaDetailing Sponsor

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad - Soyad:
    Mahmut MARULDALI
    Otomobil:
    Audi
    Amaç araç boyasını korumak ise @mrtkfa beye katılıyorum işi uzmanına bırakın . Amaç aracı korumanın yanı sıra bu işi hobi olarak yapmak ise en azından triple ile bu hobiye başlayabilirsiniz . Veya hurda bir panle alıp menzerna ile uygulamaya başlayabilirsiniz . Fakat kendinizde yapsanız işi ucuza çıkaramazsınız hatta makineydi peddi v.s derken bir uygulamacıya vereceğiniz ücretin daha fazlasını ödersiniz .

Bu Sayfayı Paylaş