Detail Marketi

Acemiye Yardım...

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda bayhakan tarafından 3 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. bayhakan

bayhakan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    hakan bolat
    Otomobil:
    Citroen
    Selamlar polisaj konusunda acemiyim kendimce bişeyler yapmak istiyorum siyah renkli arabama makinayla pasta cila atmak gibi baya video izledim, formdaki konulara gözattım ve kafama takılan bazı konularda sizlerin bilgisine ve yardımına ihtiyacım var.
    Aracımda derin olmayan çizikler ve bolca hare var bende bunun için malzeme arayışına girdim. Alacağım ürünler:
    1. Menzerna 400 çizikler için kullanacağım
    2- Menzerna 2500 Hare Giderici galiba
    3- Menzerna 3800 cila olması lazım
    gelelim sorularıma:
    1- ürünlerin açıklaması doğrumudur?
    2- ürünler için hangi pedleri kullanmalıyım?
    3- cutting ped, finishing ped,nedir? hangi ped hangi renk olur, pedler birbirinin yerine kullanılırmı ?
    4- yün ped ile sünger ped arasında ne fark var
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. C1arKK3nT

C1arKK3nT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Azamet KILIÇER
    Otomobil:
    Honda
    Merhaba, öncelikle aracınızın markasıda önemli yün ped kullanmak için benim Honda siyah aracımda menzerna sarı pedlerden kullandım boyası çok ince olduğu için eğer düzgün boyaya sahip bi aracınız varsa yün ped çizikler için daha iyi iş görecektir, 2500 ve 3800 için polish pad kullandım menzernanın siyah yumuşak olanlardan.
    Bu benim kendi aracıma uygulamamda kullandıklarımdı gayet güzel sonuç aldım işin ehli arkadaşlar zaten yönlendireceklerdir, son olarak polisaj öncesi Demir tozu ve kil işlemini ihmal etmeyin :)

burakaydemir ve bayhakan bunu beğendi.
  3. bayhakan

bayhakan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    hakan bolat
    Otomobil:
    Citroen
    Hocam teşekkürler. Arac Citroen Picasso boyası ince değil ayrıca kil uygulayacagım. Kil uygulaması demirtozunu alır diye düşünmüştüm. Demirtozu için ne kullanabilirim.

4. C1arKK3nT

C1arKK3nT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Azamet KILIÇER
    Otomobil:
    Honda
    Ben gtechniq w6 kullandım memnun kalmıştım ama Şuan fiyatlar ne durumda bilmiyorum :) daha uygun birşeylerde kullanılabilir elbette bütçe ve işin fantezisine bağlı biraz :)
    Bu arada Citroen aracına uygulama yapan bi arkadaş konu açmış birazda detay vermiş kullandığı pedler hakkında konuyu okuyup arkadaştan yardımda isteyebilirsiniz http://www.detailturkey.net/konu/citroen-c5-polisaj-ve-seramik-kaplama-uygulamasi.28595/

5. bayhakan

bayhakan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    hakan bolat
    Otomobil:
    Citroen
    evet konuyu okudum harika iş çıkarmış.

6. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    128
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Bir üsta güzel yazmış. Ticari olarak yapmayacaksanız, elinize deli gibi ışık alıp milimetrik çizik aramayacaksanız 2500+3800 yeter diye... Orta sert ve yumuşak süngerle bu ikili denenebilir.

bayhakan bunu beğendi.
  7. bfikiz

bfikiz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad - Soyad:
    Furkan ikiz
    Otomobil:
    Seat
    Kil Demir tozunu alır. Alır almasına ama çizer boyayı. Ag magma vp dragons vesaire bir ton iron cut malzeme var. Bütçene uyanı alabilirsin.

Her markanın sünger renkleri farklıdır. 400 için cut 2500 için fine 3800 için super fine kullanabilirsin. Tedarikçiye sorarsan cevabını verir.

3800 ün cila özelliği var ama boya koruma özelliği yok.

Yün çiziği hızlı alır. Tecrüben yoksa köşeleri hızlı açarsın. Rupes in euper cut mavi cut yeşil süngeri var. Menzerna cut kırmızı süngeri var. Yeni serideki sanırım gri yada mavi.

bayhakan bunu beğendi.
  8. ayhan_33

ayhan_33 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad - Soyad:
    ayhan hızarcı
    Otomobil:
    Fiat
    ben 1 ay önce tüm işlemleri yaptım menzerna serisi kullandım,koch chemıe markasının demir tozunu kullandım memnun kaldım ben aldığımda 55 tl 1 litre bölünmüş fiyatıdı şuan 65 civarı olmuş.birde tavsiyem bu kadar işlemi yaptıktan sonra seramik uygulamasıda yapın forumda konusu var araştırın derim.

bayhakan bunu beğendi.
  9. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    291
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
    @bayhakan
    Kil öncesi demirtozu temizleyici kullanmanız hem işinizi kolaylaştırır hem de doğru olan yöntem budur.,

Sıralama şu şekilde olmalı;
    Öncelikle uygulamada kullanılacak şampuan "cilasız" bir şampuan olmalı..!!
    Araç güzelce yıkanır (mümkünse önce ön yıkama ve sonrasında kova ile tekrardan yıkama).,
    Devamında kaba su yüzeyden aktıktan sonra aracı kurulamadan kaporta ıslakken demir -tozu temizleyici sprey şişe ile tüm kaportaya uygulanır,
    4-5dk. bekledikten sonra bol su ile durulanır,
    Devamında kişişel tercihe göre tekrardan aracı yıkayabilirsiniz veya kil ile temizliğe devam edebilirsiniz (kil kaydırıcı bir ürün veya şampuanlı su karışımı ile uygulamanızı öneririm yoksa araç çok çizilir)
    Boyanın durumuna ve aracın yaşına göre sert, orta-sert veya yumuşak bir kil tercihi yapınız.!
    Araç güzelce yıkanıp kuruladıktan sonra polisaj işlemi
    Polisaj sonrası pasta tozlarından arındırmak için tekrar yıkama ve kurulama
    En son aşama pastanın yağlarından arındırmak için İPA, M600 veya M700 temizlik tineri veya Nanolex Ex veya Gyeon Prep tarzı ürünler ile yüzeyi temizleyerek uygulanılacak koruma ürünü için yüzeyi uygun hale getirmek.,
    İşlemler bitince artık Wax, Seramik, Nano vs. hangi ürünü tercih ederseniz onu uyguluyoruz

bayhakan ve MertHB bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş