Detail Marketi

94 Samara.menzerna Ürünleri.

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda Mhmtcn_7551 tarafından 22 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Mhmtcn_7551

Mhmtcn_7551 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Mehmetcan Ozbostancilar
    Otomobil:
    Lada
    Öncelikle herkese merhabalar.
    94 Model Lada samara sahibiyim.El emeği göz nuru A'dan Z'ye garajımda vakit buldukca topladım.
    Sıra geldi boyasına ve kılcal çiziklerine.Dedim ki oda iyisi olmalı ve araştırmalarım sonucunda edindiğim malzemeler ''Menzerna 400-3800 ve Foam ped'leri,Kil hamuru,Yumuşak dokulu bezler,Hd poxy wax ve koruma''.
    Sonra bir karar aldım,bu kadar işi kendin yapmışken pasta cila boya koruma işinide sen yap dedim.
    gittim başlangıç olacağı için catpower polisaj makinesi ve neden aldığımı bilmediğim kompresörü aldım oradan bir hışınla eve geldim. :)
    Aracı detaylı bir şekilde yıkadım,kuruladım,killedim.
    Menzerna 400 ile başladım olmadı.Isıyı sevdiğini bilerek ısıtarak denedim yine olmadı.
    bastırarak ısıttım yine olmadı.deviri iyice yükselttim yine olmadı,çalışma alanımı daralttım (kaputu 6 parçaya böldüm) artık zeminden korkmaya başladım ancak parlaklık geldi kılcallar tam anlamıyla yine gitmedi.tam o esnada sevdiğim bir arkadaşım geldi ve bagajından ismi bile belli olmayan bir pasta çıkartarak çok daha iyi sonuç elde ettik.400'ün ince geldiğini söyledi ve onun pastasıyla devam ederek sonrasında 3800-Hd poxy işlemi uyguladık.Burada yanlış yaptığım ne vardıda istediğim sonucu alamadım? Kameraya tam alamadım ama hala istediğim gibi değil kılcal hologramlar hala işi bilenler tarafından rahatlıkla görülebiliyor.Fikir ve önerilerinizi saygıyla bekliyorum,İyi forumlar.

mselver, tractor ve Mentalfeed bunu beğendi.
  2. Kerem Ardıçlı

Kerem Ardıçlı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    278
    Ad - Soyad:
    Kerem Ardıçlı
    Otomobil:
    Ford
    Bende 9 yaşındaki aracımı Trend16'ya götürmüştüm Bursa'da. Hikmet abi direk Manzerna 400 yetmez buna. 1000 le başlamamız lazım dedi. 4 kat geçeceğiz dedi. 1000-400-2500-3800. Öyle ömrü hayatında hiç pasta cila görmemiş araçlara az geliyor. Biraz daha agresif bir pastayla/compound la başlamak gerekiyor.

Yalnız araç çok güzle maşallah. Ellerinize sağlık.

Mhmtcn_7551 bunu beğendi.
  3. Sait

Sait DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Murat songür
    Otomobil:
    Honda
    Menzerna 400'ü ped yerine keçe ile çalışsaydınız sonuca çabuk ulaşırdınız,400 üzerine 3800 bazen boyayı son optimal düzeye getiremiyor,araya 2500 atmak gerekebilir,elinize sağlık

Son düzenleme: 22 Kasım 2019
  4. burhan59

burhan59 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad - Soyad:
    burhan barış
    Otomobil:
    Renault
    menzerna 3800 önermiyorum 2500 kullandım hologram bırakmıyor hiç. ayrıca yotubede bi abimizin videosunu izlemiştim 3800 ün farklı pedlerde denemişti doldurucu özelligi var çizik dolduruyor 3800 i vurup sıcakken ipa ile o kısmı siliyor çizikler geri geliyor.

5. Ercan Balbay

Ercan Balbay M U L T I J E T DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    469
    Ad - Soyad:
    Ercan BALBAY
    Otomobil:
    Opel
    Araç harika maaşallah

6. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    230
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    ayrı bir başlık açmaya gerek var mıydı?

7. Mhmtcn_7551

Mhmtcn_7551 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Mehmetcan Ozbostancilar
    Otomobil:
    Lada
    Vardı.Nasıl çalıştığımı,metodları,ürün detaylarını söylemem gerekiyordu.Bu raddeye araştırarak başlık açmadan geldim ancak burada takıldığım ince hususlar oldu.
    çok değerli 2-3 yorumda hatamın ne olduğunu kestirdim.bu kombinasyona girecek arkadaşlarında yararlanması amacıyla konuyu kaldırmadım.

saidkerem41 bunu beğendi.
  8. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    230
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    polisaj bölümünde ki konuya bakarsanız sayfalarca böyle uygulama görürsünüz hepsi tek başlık altındadır.

Ayrıca hılzı-soru cevap konusu var aklında soru işareti olanlara.Aklınızda ki soruları hızlı soru cevap konusuna yazsaydınız işe kalkışmadan önce bilen birileri varsa cevaplardı.

Sizin gibi herkes konu açarsa forumda kimse aradıgını bulamaz.Eger aracınıza yaptıklarınızı anlatacaksanız bunun örnekleri var düzgün bir başlık altında devam edin.

Zaten konulara son yorumlara bakın herkes belli başlıklar altından ilerler.Çünkü yaşadıgınız sorunu ilk siz yaşamıyorsunuz sizden önce yaşayanlar var konu açılmış ve o konular bilgi birikim yorum dolu.

çok önceleri uyarırlardı ama artık kalmamış, eskilerin çoguda forumu bırakıp gitmiş sanırım bende uzun zamandır girmiyorum.Hatta ilk açılacak konunun forumda tanışma bölümüne açılıp kendini tanıtmanız vs rica edilirdi.

iyi forumlar.

mdindas bunu beğendi.
  9. Mhmtcn_7551

Mhmtcn_7551 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Mehmetcan Ozbostancilar
    Otomobil:
    Lada
    Foruma o kadar hakim değilim.Bana deseniz ki hızlı soru cevap kısmı,kendinizi tanıtma kısmı inanın bulamam.bu kadar rahatsız ettiyse konuyu kaldırayım.Süngerdense keçenin kullanımı,tek aşamada istenilen sonuca ulaşılmaması v.s v.s başka yerlerdede yazıyordur nasıl olsa.

10. tipsol

tipsol DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Süleyman Gedik
    Otomobil:
    Honda
    Bu boya nasıl bu kadar muhteşem görünüyor.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Bu Sayfayı Paylaş