Detail Marketi

25 Yıllık Tecrübeyi 8 Yılda Sömürdük,soruları Bekleriz

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda Fthbindortyuz53 tarafından 21 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Fthbindortyuz53

Fthbindortyuz53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad - Soyad:
    Fatih Ergenç
    Otomobil:
    BMW
    8 yıldır bir fiil mesai yaptıgımız 20 yılı askın tecrübesi olan 3 ustamızın tecrübelerini şimdiye kadar öğrendiklerimiz ile aktarabiliriz:)Bu başlık altında özenle sorularınız cevaplanacaktır.keyifli sürüşler diliyoruz 06FTHbindortyuz53

Sait bunu beğendi.
  2. mdindas

mdindas DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    315
    Ad - Soyad:
    MEHMET DİNDAS
    Otomobil:
    Octavia A5
    aslında forum önce sizi bir tanısaydı daha iyiydi.
    kimsiniz,
    nerdensiniz,
    ne işle meşgulsunuz,
    8 yılda tecrübeyi nerden, kimden, nasıl aldınız.

saidkerem41 ve Gurolbaban bunu beğendi.
  3. Fthbindortyuz53

Fthbindortyuz53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad - Soyad:
    Fatih Ergenç
    Otomobil:
    BMW
    Haklısınız
    SONAX ÇANKAYA olarak 2013 Nisan 21 tarihinde İnş Müh Öğrencisi olarak girdiğim işletmecilik öncelikle gayrimenkulü değerlendirme adınaydı fakat bunun sektörde en ileri gelenlerle olması gerektiğini düşündük. Zamanın şartlarında 45.000 euro ile bayilik almak için Sonax ı enine boyuna değerlendirdik.Argesi,kurumsal yapısı,Alman mühendisliği, Bmw ve Mercedesin çözüm ortağı olması,autogeek de yüzyılın markası seçilmesi ,sponsorlukları vb derken Tr deki diğer kurumsalların cok fazla önüne cıkmıstı ve bayiliğimizi aldık. Forumdan arkadaslar markaya asık olduğumuzu düşünebilirler fakat bizde müşterisiyiz ki amiyane tabirle babamızın markasıda değil daha İstanbulda Sonax Akademi deki ilk 1haftalık ve akabinde bizim alanımızdaki eğitimde İşe başladığım ustaların da profesyonelliği ile işin aslında pasta cila denecek kadar sanayi tipi uygulama değil adım adım,bilgi birikim üzerine,kesinlikle ama kesinlikle ezbere değil malzeme davranısı bilimine göre özellıkle burası benim için çok önemliydi yorumlama ile her araca farklı işlemler yapılması gerektiğini gördüğümde tamam dedim!Bu iş farklı yani en azından bilindiği gibi değil dedim.İlk 6 yıl işletme yöneticiliği yapmadım,sadece her teslim alınan ve teslim edilen araçların expertizinde ve demolarında bulunmaya çalıştım.ilk 2 masterimiz bizle başlamadan hemen önce son 5 yıllarında Borusan Esenboğa da hizmet veriyorlardı ve İlk günden bu yana Alan Şefimiz Mevlüt Özdemir Auto King, Doğuş oto,Arkas Oto,Ankara'nın Eski En bilindik Sonax ı başta olmak üzere sektörde 30.yılına yaklaştı.Şu an alanımızdaki Erol Ay ustamız ile 4 yıl önce tanıştık ,kendisi ise Mevlüt Özdemir Borusan Esenboğa dan ayrıldığında orada bayrağı devralan master olup geçmişinde 1998 yılında Sonax ın ilk şubesi Yıldız Şubesinde Alan şefliği ile sektörde ismini duyurmuş ve sektör tecrübesi 25 yılı geçmiştir.(İki Masterımıza olan güvenim Tr de yaklasık 80 şubesi olan bir markanın 10 yıl alan şefliği ve 8 yıldır Eğitim Master ı Servet bey tarafından soruma verdiği Tr de tanıdığım en iyi 5 Ustanın 2si sizde demesiyle noktalanmıştı.)Ben ise özellikle iki Masterın coğu detay bilgilerini gerek uygulamalı,gerek teknik olarak öğrendim.Kesinlikle forumlarda bu işe gönül vermişlere birsey demek amaclı değil ama 10.000 saat mesaiyi doldurarak meslekte uzman olundugu bilimsel gerçek iken bu iki büyük tecrübenin ülkemizde parmakla sayılacak kadar az olduğu gerçeğinide belirtmek istiyorum.Forumdan bazı arkadaşların yorumları sert veya ters olabilir, biz işimize ve herkese saygı duyuyoruz diğer yandan Bu büyük tecrübelerin birikimini çok kısıtlı aktarabiliyoruz belki ama tüm yüreğimle söylüyorum ki arkadaşlar öğrenme bitmiyor bu sebepten klavye başında bu kadar agresif olmayın,meslek körlüğü yapacaktır,Saygılar.
    Dipnot:Teknik olarak alanımızı ziyaret eden arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olunacaktır.)

mdindas, thelordof, -DoGo- ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. mdindas

mdindas DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    315
    Ad - Soyad:
    MEHMET DİNDAS
    Otomobil:
    Octavia A5
    SONAX ÇANKAYA Ankara da en bilindik araç detay uygulama merkezlerinden birisi. Gördüğüm kadarı ile sosyal medyada da görünülür ve bilinir durumdasınız. Sık sık tanıtımlarınız telefon ekranımıza düşüyor. Foruma değerli katkılarınız olacağını düşünüyorum. Ancak yeni başlayanlar ve tecrübe kazanmak isteyen arkadaşların yoğun sorularına şimdiden hazırlıklı olun. İşinizde kolaylıklar dilerim.

saidkerem41 ve Fthbindortyuz53 bunu beğendi.
  5. Fthbindortyuz53

Fthbindortyuz53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad - Soyad:
    Fatih Ergenç
    Otomobil:
    BMW
    Merhabalar,forum kültürüne hakşm olduğumuzu malesef söyleyemiyoruz hatta bu sebepten yanlış anlaşılmışda olabiliriz.Elimizden geldiğince her zaman meslek kazanıldığı noktada yardımcı olacağımızın sözünü verebiliriz.

mdindas bunu beğendi.
  6. mali 07

mali 07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad - Soyad:
    Mehmet Ali
    Otomobil:
    Honda
    bilgi paylaşıldıkça güzeldir
    bu davranışınız için sizi tebrik ediyorum

saidkerem41 ve mdindas bunu beğendi.
  7. rusnagant

rusnagant PROFESYONEL BOYACI DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    240
    Ad - Soyad:
    Oguz
    Otomobil:
    Toyota
    Bizmi size hg diyelim yoksa sizmi bize hg dersiniz .:)

8. Fthbindortyuz53

Fthbindortyuz53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad - Soyad:
    Fatih Ergenç
    Otomobil:
    BMW
    Hosbulduk desek yerinde olacak gibi

Bu Sayfayı Paylaş