Detail Marketi


(2003) Honda Hr-v Test – Bilinmeyen Haylaz

'Otomotiv Dünyası' forumunda FWMOTOR tarafından 4 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. FWMOTOR

  FWMOTOR DT Üyesi

  Yaş:
  30
  Katılım:
  1 Eylül 2020
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ad - Soyad:
  Kerim Ş
  Otomobil:
  Porsche
  Otomobil tasarımları neden değişir ? Otomobil bir moda kurbanı mı ? Yoksa sadece ihtiyaç ürünü mü ?

  Aklımı bu sorular kurcalarken Test aracımız 2003 model Honda HR-V.…

  Otomobil firmaları dönem dönem tasarım değişikliklerine giderler, sadece satış kaygıları ile değil müşterilerinin ya da markaların beklentileriyle de tasarımlarını şekillendirirler.Her müşterinin farklı ihtiyaçları ve beklentileri olduğu için de otomobiller segmentlere (A, B, C, D, SUV vs.) ayrılır.


  Geniş bagaja ihtiyacı olan özellikle balık tutmak, bisiklete binmek gibi hobileri olanlar station vagonları (Bknz:Tofaş Kartal ya da Audi Rs6 ) hem Avrupa da hem de ülkemiz pazarında çok sevdiler… Ta ki Mpv araçlar ortaya çıkana kadar. Mpv nedir diye soranlar için linkten (segmentlerin linki) bu araçları detaylıca inceleyebilirsiniz. Şimdilik kısaca Multi Purpose Vehicle diyelim.Yani çok amaçlı araçlar B-max, Scenic, Zafira gibi.

  Kadın/Erkek – Genç/Yaşlı demeden bir çok otomobil tutkunu ise yerden yüksek, az yakan ve mümkünse 4×4 araçlar bakıyor. Hele otomatik ise kalabalık şehirlerde oturanların ana kriteri.İstanbul Yedi tepe demişler,ülkemizde ise bol bol dağ ve yaylalar var ama asıl amacımız bu araçları alırken araziye çıkmak hiç olmadı.Yüksek olduğu için çevremize daha hakim olduğumuz, daha güvenli bulduğumuz ve bagajı geniş olan bu araçların tercih edilmesinin en büyük sebebi sadece moda değil. Tüm beklentileri mümkünatınca karşılaması tercih edilmesindeki asıl sebep. Şimdi bu araçlara moda kurbanı demek ayıp olmaz mı =)

  [​IMG]


  ODD (Otomotiv Distribütörler Derneği)’nin verilerine göre1 pazarın %23’lük kısmını suv grubu araçlar oluşturmakta.Segmentlere göre ise ağırlıkları değişiyor.Yani her geçen gün büyüyen bir pazardan bahsediyoruz, mesela mpv oranı % 0.7 ile ne kadar düşük dimi…

  (2003) Honda HR-V


  [​IMG]


  Bu son dönemlerin satış rekorlarını kıran araçlar Compact Suv ya da crossover diye bilinirler. Honda HR-V ise temeli 1997 yılında atılmış, günümüzde ise halen değerini bulamamış ve ucuz fiyata az yakan, yerden yüksek, en önemlisi gerçek 4×4 bir araç. Arazi kabiliyetleri de gayet başarılı… 1.6i 16V (105 Hp) 4WD olan modelimizin vitesleri cvt şanzıman ile değişmekte. Ortalama tüketimi karma 9 lt/100 km olan Honda HR-V sakin ve şehir dışı sürüşlerinde 7’li rakamları çok rahat görebiliyor....  Testin Devamı İçin : http://fwmotor.com/2003-honda-hr-v-bilinmeyen-haylaz/

  Instagram Hesabımız : https://www.instagram.com/fwmotorcom/

  Benzer İçerikler:

  Hyundai İ20 Test : http://fwmotor.com/2020-hyundai-i20-test-genclerin-tercihi/
  Mercedes C180 Test : http://fwmotor.com/2016-mercedes-benz-c180-premium-d-sinifinin-yildizi/
  Skoda Superb Test : http://fwmotor.com/2017-skoda-superb-1-4-tsi-dsg-zamanin-otesinde-tasarim/
   
  saidkerem41 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş