Detail Marketi

14 Yaşında Hiç Uygulama Görmemiş Corsa

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda BerkTK tarafından 13 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. BerkTK

BerkTK DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Berk TOKA
    Otomobil:
    Opel
    Aracım 2004 Model Opel Corsa İlk Sahibinden Aldım aldığım kişi bugüne kadar pasta cila boya koruma adına hiç birşey uygulamamış araç kapalı garajda duruyormuş e haliyle artık hep Güneş’in altında şimdi araçta ufak çapta çizikler kapı açma izleri var ,corsalarda kronik Vernik yanma problemi Yok bu durumda boya koruma gerekli oluyor Elimde Einhell Cc-po 1100 devir ayarlı makinam , kil , auto finesse iron out mevcut
    Biraz araştırmam sonucu ilk önce
    kil-Demir tozu temizliği
    Meg 105 kalın pasta
    Meg 205 finish
    Manzerna Liguid Carnuba Wax
    Uygulamayı düşünüyorum ama uygulamada hangi pedleri kullanmalıyım tam bilemiyorum ve bu listede eklenmesi , değiştirilmesi gereken malzemeler var mı ?
    İyi Forumlar :)

2. Ercan Balbay

Ercan Balbay M U L T I J E T DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    466
    Ad - Soyad:
    Ercan BALBAY
    Otomobil:
    Opel
    Yün pad 105- çalışırken dikkatli olan.
    Orta sertlikte ve finiş pdi ile 205

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    320
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Arkadaşın dediğine uyarsanız bi problem olmaz. 205 çabuk kurumaz, sonlara doğru biraz düşük devirde çalışın hologram bırakmadan finish verirsiniz muhtemelen.

Koruma ürününden önce aracı iyice temizleyin. Özellikle 205 silindikten sonra kalıntı bırakmayı çok sever. Güçlü bir kimyasalla yıkamayacaksanızda IPA ile etraflıca temizleyin. Cila kalıntısı üstüne koruma ürünü çoğu zaman iyi olmaz.

Menzerna Liquid Carnauba uzun süreli koruma sağlamaz ama menzernanın en parlak ürünü. Uzun süre koruma için özellikle kış aylarında Powerlock'u iyidir. Aktif olarak yazın bile kullanıyorum Powerlock parlaklığıda şahsen Liquid Carnauba'yı aratmıyor.

carking58 ve builder bunu beğendi.
  4. Ercan Balbay

Ercan Balbay M U L T I J E T DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    466
    Ad - Soyad:
    Ercan BALBAY
    Otomobil:
    Opel
    Polisaj sonrası fairy vb ile yıkarsanız polish kalıntıları güzelce temizlenir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş